szatyliturgiczne1

Złoto – fioletowe* Baranki na Freta

Po długiej przerwie spotkały się i nasze Baranki. Wszyscy dzielnie wykonali zadanie domowe – poznać, polubić i przedstawić swojego świętego patrona. Pomysły na przybliżenie nam tych wyjątkowych postaci były niezwykłe i bardzo ciekawe. Moglibyśmy spokojnie zrobić Bal Świętych, ale czas nas bardzo gonił, bo za kilka godzin przecież zaczynał się Adwent. Więc było przypomnienie Roku Liturgicznego, życzenia noworoczne ☺, pomysły na kalendarze adwentowe, przewodnicy naszego oczekiwania i dużo dużo radości, która zawsze pokazuje, jak bardzo jesteśmy sobie potrzebni. Tym razem s. Beata, której patronuje oczywiście św. Urszula Ledóchowska, opowiedziała nam niezwykłą historię jej życia i świętości, używając do tego pięknych pionków i kolorowej taśmy. Mieliśmy wrażenie, że ta święta siedzi pośród nas i uśmiecha się szczerze, widząc nasze radosne twarze!
Gdy rodzice z o. Robertem wybrali się na konferencje o… „budowaniu katedry”, która jest na chwałę Bożą, a jej proces trwa przez lata, dzieciaki przygotowywały lampiony na roraty. Zwieńczeniem spotkania była oczywiście modlitwa przy blasku adwentowych lampionów.
Dziękujemy Bogu za te nasze dominikańsko – urszulańskie Baranki i z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie!

*kolory Roku Liturgicznego

Udostępnij