barankiwyjazdowe1-1

Wyjazdowe spotkanie sądeckich Baranków

Sądeckie Baranki pierwsze spotkanie odbyły podczas październikowego weekendu, w Ośrodku Misji Afrykańskich, w Piwnicznej Zdrój.
To był wspaniały czas, kiedy rodziny mogły się poznać i rozpocząć wspólną drogę przygotowań pierwszokomunijnych.

Na początku zapoznaliśmy się z Rokiem Liturgicznym, następnie rodziny zostały wprowadzone do przygotowania własnych taśm darów, które od teraz będą cały czas rozwijać we własnych domach. Wieczorem poszliśmy na spacer, gdzie przy pobliskiej kapliczce mogliśmy odmówić wspólnie różaniec.

W drugim dniu naszego spotkania dzieci zapoznały się z tajemnicami różańca świętego, odgrywaliśmy nieme scenki, a w dalszej części odegraliśmy wspólnie scenkę z objawień w Fatimie.

Podczas mszy świętej w ośrodku misyjnym, uwagę dzieci przykuło bardzo ciekawe tabernakulum — inne od tych, jakie do tej pory dzieci widziały, w swoich kościołach. Pytały, co jest w środku… ale o tym na kolejnym spotkaniu … już się nie możemy doczekać 🙂

Udostępnij