barankigoreckie1

Wyjazd integracyjnych góreckich Baranków

Za nami wyjazdowe spotkanie integracyjne Góreckich Baranków w pięknej, jesiennej scenerii jurajskich skał i zamków. Archidiecezjalny Ośrodek Rekolekcyjny Święta Puszcza w Olsztynie koło Częstochowy okazał się dla nas niezwykle gościnnym i trafionym miejscem, które serdecznie innym Barankom polecamy. Zanoclegowaliśmy się w Domu Owieczka-gdzie do naszej wyłącznej dyspozycji mieliśmy oddzielną Kaplicę z pięknymi witrażami i dwie sale konferencyjne. Dzieci szybko opanowały labirynt korytarzy i zaułków dając rodzicom biegaczy wycisk.

Lidem wyjazdu były nasze talenty i perspektywa dobra. Z aktywną pomocą dzieci wyszukiwaliśmy nasze talenty i obdarowania, co później rodziny wykorzystały do kreatywnego wykonania Lini Darów i rodzinnych plansz. Po burzliwym procesie twórczym przyszedł czas na prezentacje naszych duchowych bogactw-prawdziwe TALENT SHOW! Śmiechu i radości było co niemiara, sami byliśmy zaskoczeni ile w nas potencjału dobra. A potem wyruszyliśmy dalej przez wykład o Perspektywie Dobra o. Przemka (choć z online`a-to nawet przyjęliśmy archiwalne błogosławieństwo;), warsztaty z rodzicami, scenki tajemnic różańcowych, animacje i warszaty dla dzieci z masy solnej, wspólne wyjście na Zamek w Olsztynie, adorację i Eucharystię z naszym opiekunem kapłańskim-x. Romkiem, aż po wspólne dzielenie i długie nocne rozmowy rodziców. Był to dla nas wszystkich duchowy refresching- dla wielu dawno niepraktykowany rodzinny wyjazd weekendowy, a dla mam cudowny czas oddechu od gotowania, bo zadbano o nas także i kulinarnie. Barankowy fenomen integracyjny został osiągnięty i wyjeżdżaliśmy pełni wrażeń i energii. Z naszych innowacji i odkryć:

  • zrobiliśmy animację dla dzieci o talentach przed czytaniem przypowieści o nich.
  • obdarowaliśmy wszystkie barankowe dzieci dzwoneczkami na szyję-tak, aby Dobry Pasterz mógł je odnaleźć w najdalszych zakątkach otaczającej ośrodek leśnej puszczy.
  • zintegrowaliśmy męską część grupy, na nocnej dyskusji o ojcostwie — daliśmy upust dużej ilości testosteronu i wymiany doświadczeń, mega- świadectw i łez.

Udostępnij