katowice2

Wyjątkowo bez dzieci

Kolejne spotkanie katowickich Baranków było wyjątkowe, ponieważ zabrakło na nim dzieci. W sobotni wieczór do kościoła Ojców Dominikanów przyjechali tylko rodzice. Wbrew pozorom nie było to jednak potkanie organizacyjne podczas którego omawiane były techniczne sprawy związane z przygotowaniem I Komunii Świętej. Już na samym początku rodzice dowiedzieli się, iż tak naprawdę do przyjęcia tych Sakramentów przygotować się muszą oni sami. W końcu to oni są przewodnikami swoich dzieci na drogach wiary. Muszą być w tym autentyczni, bo tylko w ten sposób będą w stanie pokazać im Boga. To odpowiedzialne zadanie do wykonania którego zobowiązali się już dwukrotnie, zarówno podczas zawierania sakramentu małżeństwa jak i podczas chrztu dziecka. A fakt, iż zdecydowali się oni towarzyszyć swoim dzieciom w przygotowaniach do I Komunii Świętej to ważny krok naprzód. Teraz, niezależnie od własnych wątpliwości, pytań czy zwątpień ważne aby w tej drodze i codziennym budowaniu relacji z Bogiem nie ustawać.

Dlatego też najważniejszą częścią tego spotkania było uczestnictwo w Mszy Świętej (pamiętaliśmy w niej zwłaszcza o jednej z rodzin, która z uwagi na niespodziewaną chorobę nie mogła być z nami). Po kazaniu O. Bartka, podczas którego mówił on, iż małżonkowie są dla niego zawsze wielkim świadectwem wzajemnej miłości, zebrani odnowili względem siebie przyrzeczenia małżeńskie. Trzymając się za ręce, patrząc sobie w oczy i powtarzając słowa przysięgi małżonkowie uświadomili sobie, że swoją wzajemną relację można zbudować tylko z Bogiem.

Po tych wzruszających chwilach wszyscy udali się do salek, gdzie czekała na nich niespodzianka. Ubiegłoroczne rodziny Barankowe (którym w tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy) przygotowały dla nich skromne przyjęcie. Nie zabrakło na nim jedzenia, ciast, owoców, napojów i wina, które rozwesela serce. Był to czas na wspomnienia (zwłaszcza te dotyczące miejsc w których obecnie małżonkowie się poznali), wspólne rozmowy – zarówno te relacjach (to taki prolog do kolejnego spotkania dla rodziców z Panią Marią Berlińską), jak i rodzinnych zmaganiach z katechizowaniem swoich pociech. Wydaje się, iż wspólne spotkanie było udane, o czym niech świadczy fakt, iż jego uczestnicy dobrze się bawili nawet po wyjściu prowadzących.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram