wroclaw1-1

Wrocławskie klasy

Grupa wrocławska, ze względów praktycznych (ponieważ część z nas dojeżdża z odległych miast), spotyka się przez dwa kolejne dni co 3-4 tygodnie. Nie interesuje nas podstawa programowa i na naszych spotkaniach nie robimy nic, co byłoby formą korepetycji. 

Natomiast ważna jest dla nas umiejętność poruszania się po świecie kultury, wychodzenie poza podstawę programową  a w związku z tym traktowanie miasta jako sali lekcyjnej. Staramy się nawzajem inspirować i pomagać sobie w szeroko rozumianym rozwoju, organizując dla siebie różne formy zajęć i korzystając z tego, co aktualnie ma do zaoferowania Wrocław.

Dotychczas uczestniczyliśmy m.in. w Dolnośląskim Festiwalu Nauki, festiwalach filmu niemieckiego i amerykańskiego. Organizujemy dla siebie regularnie Dyskusyjne Kluby Filmowe, szkolenia i warsztaty, omawianie wystąpień na TED itp.

Chcemy, w przyszłości, wystarczająco się zintegrować aby móc stworzyć we Wrocławiu stabilne środowisko  ludzi uczących się wspólnie i od siebie nawzajem. Dlatego w naszej grupie ważne jest zainteresowanie drugim człowiekiem, wymiana wiedzy, inspiracji i umiejętności. 

Grupa ma ograniczoną wielkość (być może w przyszłym roku powstaną dwie grupy), w związku z tym, aby przejść rekrutację, ważne jest posiadanie pasji które aktywnie rozwijamy i możemy nie tylko o tym opowiedzieć ale i to pokazać. Oczekujemy twórczego wkładu z którego mogliby skorzystać pozostali członkowie grupy. 

Andrzej Horyza (tutor grupy wrocławskiej LED)  

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram