wroclaw1-1

Wrocławskie klasy

Grupa wrocławska, ze względów praktycznych (ponieważ część z nas dojeżdża z odległych miast), spotyka się przez dwa kolejne dni co 3-4 tygodnie. Nie interesuje nas podstawa programowa i na naszych spotkaniach nie robimy nic, co byłoby formą korepetycji. 

Natomiast ważna jest dla nas umiejętność poruszania się po świecie kultury, wychodzenie poza podstawę programową  a w związku z tym traktowanie miasta jako sali lekcyjnej. Staramy się nawzajem inspirować i pomagać sobie w szeroko rozumianym rozwoju, organizując dla siebie różne formy zajęć i korzystając z tego, co aktualnie ma do zaoferowania Wrocław.

Dotychczas uczestniczyliśmy m.in. w Dolnośląskim Festiwalu Nauki, festiwalach filmu niemieckiego i amerykańskiego. Organizujemy dla siebie regularnie Dyskusyjne Kluby Filmowe, szkolenia i warsztaty, omawianie wystąpień na TED itp.

Chcemy, w przyszłości, wystarczająco się zintegrować aby móc stworzyć we Wrocławiu stabilne środowisko  ludzi uczących się wspólnie i od siebie nawzajem. Dlatego w naszej grupie ważne jest zainteresowanie drugim człowiekiem, wymiana wiedzy, inspiracji i umiejętności. 

Grupa ma ograniczoną wielkość (być może w przyszłym roku powstaną dwie grupy), w związku z tym, aby przejść rekrutację, ważne jest posiadanie pasji które aktywnie rozwijamy i możemy nie tylko o tym opowiedzieć ale i to pokazać. Oczekujemy twórczego wkładu z którego mogliby skorzystać pozostali członkowie grupy. 

Andrzej Horyza (tutor grupy wrocławskiej LED)  

Udostępnij