barankiwroc

Wrocław. To już ostatnia komunia w tym roku!

28 czerwca 2019, piątek. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
Adoracja Najświętszego Sakramentu, a podczas niej spowiedź. Ojciec, siedzący tuż przy ołtarzu, na podłodze. My, rodzice, ze świadomością, że prowadzimy nasze dzieci drogą, która zaczęła się chrztem świętym. Teraz kolejny krok. Symbolicznie i dosłownie, bo rodzice odprowadzają swoje dzieci do stóp ołtarza, aby doświadczyły Bożego Miłosierdzia w sakramencie pojednania.

29 czerwca 2019, sobota. Uroczystość Świętych Piotra i Pawła. (Chyba Ktoś to zaplanował).
Śpiewem „Oto jest dzień, który dał nam Pan” rozpoczęliśmy Mszę Świętą, podczas której wrocławskie Baranki przyjęły po raz pierwszy Jezusa pod postacią chleba. Dzień Pierwszej Komunii to dla naszych barankowych rodzin dzień pełen wzruszeń, spotkań z najbliższymi, radosnego świętowania, ale nade wszystko wdzięczności i wiary. Wdzięczności za dary, jakimi nas Bóg obdarza, za Jego miłość, sakramenty, za opiekę, za nasze rodziny, za ludzi, których stawia na naszych drogach. Wiary w to, że jest z nami, że wszystko, czego doświadczyliśmy podczas tych dni i w czasie wspólnych spotkań, jest dzięki Niemu, przez Niego i w Nim.

Udostępnij