muzeumrzezby1

Wizyta w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni

15 grudnia połączone grupy OpenSpace i LED prowadzone przez Jacka Przeciszewskiego pojechały z wizytą do Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni.

Akurat w tym czasie w muzeum nie było żadnej wystawy, ale to nam nie przeszkadzało, ponieważ celem naszej wizyty było odpowiedzenie na pytanie: „Co to jest muzeum, po co ono jest i jakie spełnia funkcje?”. Pod czujnym okiem naszej przewodniczki, pani Rity, próbowaliśmy znaleźć odpowiedzi na te pytania, chodząc po pustych salach wystawowych i buszując po muzealnych magazynach.

Poza odpowiedziami na powyższe pytania dowiedzieliśmy się też jakie osoby pracują w muzeach, jakie mają zadania i teraz wiemy już, jak powstaje wystawa oraz czym się różni kurator wystawy od jej producenta.

Wiemy też, jak różnorako można ułożyć przestrzeń wystawową, żeby odpowiadała celowi wystawy, czyli temu co chcemy przekazać widzowi. Było to bardzo ciekawe. Królikarni serdecznie dziękujemy za gościnność!

Udostępnij