zlot

Wiosenny Zlot Edukacji Domowej w Koszarawie Bystrej 2022

Kochani, z radością przekazujemy Wam zaproszenie na Zlot Edukacji Domowej w Koszarawie Bystrej, który odbędzie się 12 czerwca 2022 roku.

Poniżej znajdziecie szczegółowy plan zlotu. W jego organizację i ofertę spotkań i wydarzeń w trakcie zlotu zaangażowało się mnóstwo ludzi — prosimy, wyciągnijcie z tego zlotu wszystko to, co dla Was najważniejsze. A będzie w czym wybierać!

Program zlotu:

• 9.30 – oddawanie dzieci na zajęcia sportowe w GOK w Koszarawie. Zajęcia dla dzieci trwają do 13.00 – dzieci zostaną dowiezione do szkoły w Koszarawie Bystrej transportem zorganizowanym przez szkołę ☺️

Zajęcia będą odbywały się na hali sportowej w GOK i na terenie obok hali. W programie:

• mecze piłki nożnej, dwa ognie, zbijak
      • tory przeszkód
      • slalomy biegane
      • rzuty do kosza
      • ćwiczenia na drabince koordynacyjnej
      • gry i zabawy

Prosimy o strój sportowy, buty sportowe na halę i na zewnątrz, picie.

• 10.00 – 13.00 spotkania dotyczące edukacji domowej:
      • edukacja domowa w klasach I-III
        Spotkanie z Katarzyną Szczotką, a po nim przestrzeń do spotkań z nauczycielami, egzaminatorami i wymiany doświadczeń.
      • edukacja domowa w klasach IV-VI
        Spotkanie z Miłoszem Barańczukiem, a po nim przestrzeń do spotkań z nauczycielami, egzaminatorami i wymiany doświadczeń.
      • Grupy LED i Montessori Open Space – nasza oferta dla licealistów
      • Do czego zapraszamy, czyli oferta dla edukacji domowej w szkołach MMS
      • Spotkanie z Marią Berlińską o różnicach genetycznych
      • Baranki, czyli przygotowania do I Komunii Świętej w rodzinie
  • 13.00 – 14.00 Ognisko i kiełbaski
  • 14.00 – 16.00 Spotkania popołudniowe:
      • edukacja domowa w liceum
        Spotkanie z Romanem Zoniem i Jakubem Nowakiem, a po nim przestrzeń do spotkań z nauczycielami, egzaminatorami i wymiany doświadczeń.
      • Edukacja domowa w Małopolsce
      • Do czego zapraszamy, czyli oferta dla edukacji domowej w szkołach MMS
      • Klub Sportowy MMS Dendysski oraz opowieść o nowej formule warsztatów narciarskich
      • Programy językowe
      • Spotkanie z Marią Berlińską o różnicach genetycznych
      • Otwarta rozmowa na temat sensowności egzaminów zewnętrznych – prowadzi Marcin Sawicki

Na Mszę Świętą, która zazwyczaj odbywała się rano przed rozpoczęciem zlotu, zapraszamy w sobotę o godzinie 19.00 w Korbielowie (będzie to msza niedzielna). Odprawi ją dla nas o. Przemysław Ciesielski.

Przez cały czas do Państwa dyspozycji będzie dostępne Biuro Szkół Fundacji oraz Cafe Mubende, z której przychód przeznaczymy na pomoc szkole w Mubende, w której wsparcie zaangażował się prowadzony przez nas portal Edukacja: można inaczej.

GOK w Koszarawie bardzo zaprasza wszystkich zainteresowanych noclegiem przed zlotem lub po nim do swoich pokoi gościnnych. Kontakt w sprawie noclegów: gok@gokkoszarawa.pl.

Prosimy, kto może niech przywiezie ze sobą blachę domowego ciasta! 🍪

Z uwagi na bardzo spodziewaną dużą ilość osób, nie ma możliwości parkowania pod szkołą w Koszarawie Bystrej. Na miejscu będzie straż pożarna, która będzie kierować ruchem i pomagać w kwestiach parkowania.

Dzień wcześniej, w sobotę 11 czerwca, zachęcamy do udziału w Święcie Leśnej Edukacji w Krzyżówkach! Kliknij w baner po więcej szczegółów!