zdj1

Wiosenne wieści z Przyłękowa

To , że z powodu przedłużającej się pandemii w szkole nie ma uczniów i nauczycieli, nie znaczy, że nie są oni aktywni. Za nami kilka ważnych wiosennych wydarzeń. W marcu leśne  przedszkolaki w sposób tradycyjny pożegnały zimę, odbyło się rytualne topienie Marzanny. Starsi uczniowie w ramach lekcji j. angielskiego z Panią Justyną Czarnynogą świętowali dzień św. Patryka. 19 kwietnia nasza społeczność szkolna włączyła się do Akcji Żonkile, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, której celem jest upamiętnienie wybuchu powstania w getcie warszawskim w 1943 r.  Poza tym , jak co roku , choć w zmienionej warunkami zdalnej nauki formie, uczniowie naszej szkoły świętowali Międzynarodowy Dzień Frankofonii, czyli święto języka francuskiego i krajów francuskojęzycznych, bo jak powiedział Henri de Bonier „Każdy ma dwie ojczyzny: swoją własną oraz Francję”. Oczywiście nie zapomnieliśmy też uczcić  Międzynarodowego Dnia Ziemi.  Przed nami jeszcze kilka tygodni intensywnej pracy, ale już troszeczkę myślimy o wakacjach i o naszych Przyłękowskich półkoloniach. Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie i Facebooku.

Udostępnij