malopolskie

Wieści z małopolski

Małopolsko-świętokrzysko-podkarpackie baranki pasły się najpierw w Imbramowicach, gdzie poznawaliśmy kościół, w którym się spotykamy na Eucharystii. Najpierw rodzinnie opowiadaliśmy sobie o poszczególnych elementach architektonicznych budynku, ich znaczeniu oraz wystroju, a następnie jedna z sióstr opowiedziała nam o norbertankach imbramowickich i ich klasztorze. Dowiedzieliśmy się m.in., że herbem tutejszego zgromadzenia jest – Baranek! Po części teoretycznej przeszliśmy do praktyki, czyli rysowania wybranych elementów kościoła (pod „modlitewnym” okiem sióstr za kratami). Na drugą część spotkania przemieściliśmy się do Krasieńca, gdzie gościły nas Sikorki, by wspólnie świętować na koniec bożonarodzeniowego okresu.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram