zoologiaszczecin

Warsztaty zoologiczne w Szczecinie

Część grupy ze Szczecińskiego Open Space miała okazję uczestniczyć w pierwszych warsztatach zoologicznych prowadzonych przez ich tutorkę w ramach szkolnej pracowni przyrodniczej. Warsztaty mają na celu zaznajomienie uczniów z zagadnieniami zoologii oraz mają aspekt praktyczny. Pierwsze zajęcia dotyczyły bezkręgowców, a konkretnie kałamarnicy. Na zajęciach uczniowie mieli okazję przeprowadzić sekcje kałamarnicy, dzięki czemu mogli poznać dokładniej jej budowę zewnętrzną jak i wewnętrzną. Każdy mógł samodzielnie wypreparować poszczególne narządy kałamarnicy i dowiedzieć się jak one pracują i za co są odpowiedzialne. Przy okazji dowiedzieli się, jak te niesamowite głowonogi funkcjonują i jak wiele zaskakujących tajemnic skrywają.

Udostępnij