unnamed-4

Warsztaty skiturowe w tatrach

Kochani Rodzice zapraszamy Was szkolenie skiturowe odbywające się w dniach 11-13 marca 2019 w Tatrach. Opłata dla jednego rodzica naszych uczniów uczestniczącego w zajęciach wynosi 300 zł. Osoby spoza edukacji domowej, lub druga dorosła osoba z rodziny ponosi pełen koszt, czyli 900 zł (przyjęcia możliwe tylko w przypadku braku chętnych z kolejnych rodzin ED).

Szkolenie jest skierowane do dorosłych osób potrafiących jeździć na nartach zjazdowych. W programie kursu przewidujemy trzy wycieczki skiturowe z przewodnikami, szkolenie z technik jazdy, podstawy szkolenia lawinowego, nauka jazdy poza trasami, wykłady dotyczące lawin, posługiwania się sprzętem zimowym.

Koszt warsztatów obejmuje trzy noclegi i wyżywienie w ośrodku w Murzasichlu (od wieczora niedzieli, do wieczora środy), wyprawy i zajęcia z instruktorami, wypożyczenie sprzętu narciarskiego, wykłady, materiały, lawinowe ABC, wejście do TPN, wjazd wyciągami z Hali Gąsienicowej na Kasprowy Wierch.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową na adres fundacja@szkolamontessori.com.pl  tam należy także kierować także pytania organizacyjne. W potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia będą informacje dotyczące sposobu płatności i szczegółów dotyczących przyjazdu i zakwaterowania. Zastrzegamy sobie prawo do czynienia zmian w programie, w szczególności w związku z warunkami pogodowymi panującymi w Tatrach.

Oto przykładowy program szkolenia skiturowego:

1 dzień

8.00 Kuźnice, wypożyczenie sprzętu. Podstawy skituringu: nauka podejścia na wprost, robienia zakosów, przepinki do zjazdu. Podejście na pole lawinowe EasySearcher na Kalatówki (podstawy szkolenia lawinowego, obsługa detektorów i sond). Przejście na Halę Kondratową, odpoczynek, zjazd do Kuźnic ok. godz. 15.00

18.00 – 20.00 Wykład dotyczący lawin: interperetacja stopni lawinowych, wybieranie bezpiecznej drogi w terenie. Schemat powstawania lawin, postępowanie po zejściu lawiny. 

2 dzień

8.00 Kuźnice, przejście na Halę Gąsienicową. Wykorzystanie wiedzy lawinowej w praktyce. Wjazd na Kasprowy Wierch (opcjonalnie 1 lub 2 razy), doszkalanie z jazdy w sprzęcie skiturowym obok przygotowanego stoku. Przerwa w Murowańcu, zjazd stara nartostradą do Kuźnic. Opcjonalnie dla silnej grupy podejście na Karb zamiast jazdy na Kasprowym. Zakończenie zajęć ok. 16.00

19.00-21.00 Wykład dotyczący posługiwania się sprzętem zimowym: raki, czekan, harszle. Zagrożenia obiektywne w terenie górskim, podstawowa pierwsza pomoc w górach. 

3 dzień

8.00 Wycieczka wysokogórska dla mocniejszych (wyjście z Kuźnic na przełęcz pod Kopą Kondracką), dla osób o słabszej kondycji wyjście na Halę Goryczkową i dalej opcjonalnie w kierunku Kasprowego Wierchu. Nauka techniki jazdy poza trasą. Wykorzystanie sprzętu zimowego w praktyce: raki, czekan (zależnie od warunków pogodowych). Zakończenie zajęć ok 15.00. Oddanie sprzętu i zakończenie warsztatów ok 16.00.

Udostępnij