skitury

Warsztaty skiturowe dla rodziców z ED

Kochani Rodzice zapraszamy Was szkolenie skiturowe odbywające się w dniach 9-11 marca 2020 w Tatrach. Opłata dla jednego rodzica naszych uczniów uczestniczącego w zajęciach wynosi 350 zł. Osoby spoza edukacji domowej, lub druga dorosła osoba z rodziny ponosi pełen koszt, czyli 950 zł (przyjęcia możliwe tylko w przypadku braku chętnych z kolejnych rodzin ED).

Szkolenie jest skierowane do dorosłych osób potrafiących jeździć na nartach zjazdowych po trasach czerwonych lub trudniejszych. W programie kursu przewidujemy trzy wycieczki skiturowe z przewodnikami, szkolenie z technik jazdy, podstawy szkolenia lawinowego, nauka jazdy poza trasami, wykłady dotyczące lawin, posługiwania się sprzętem zimowym.

Koszt warsztatów obejmuje trzy noclegi i wyżywienie w ośrodku w Murzasichlu (od wieczora niedzieli, do wieczora środy), wyprawy i zajęcia z instruktorami, wypożyczenie sprzętu narciarskiego, wykłady, materiały, lawinowe ABC, wejście do TPN, wjazd wyciągami z Hali Gąsienicowej na Kasprowy Wierch.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową na adres: fundacja@szkolamontessori.com.pl

Tam należy kierować także pytania organizacyjne. W potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia będą informacje dotyczące sposobu płatności i szczegółów dotyczących przyjazdu i zakwaterowania. Zastrzegamy sobie prawo do czynienia zmian w programie, w szczególności w związku z warunkami pogodowymi panującymi w Tatrach.

Program

1 dzień

8.00 Kuźnice, wypożyczenie sprzętu. Podstawy skituringu: nauka podejścia na wprost, robienia zakosów, przepinki do zjazdu. Podejście na pole lawinowe Easy Searcher na Kalatówki (podstawy szkolenia lawinowego, obsługa detektorów i sond). Przejście na Halę Kondratową, odpoczynek, zjazd do Kuźnic ok. godz. 15.00. W zależności od możliwości grupy opcja podejścia wyżej w rejon tzw. kamienia lub Łopaty.
18.00 – 20.00 Wykład dotyczący lawin: interpretacja stopni lawinowych, wybieranie bezpiecznej drogi w terenie. Schemat powstawania lawin, postępowanie po zejściu lawiny. 

2 dzień

8.30 Kuźnice, przejście na Halę Gąsienicową. Wykorzystanie wiedzy lawinowej w praktyce. Przerwa w Murowańcu. W zależności od możliwości grupy wejście na przełęcz Karb 1853m npm lub do Czerwonych Stawków, zjazd stara nartostradą do Kuźnic. Zakończenie zajęć ok. 16.00
19.00-21.00 Wykład 

3 dzień

8.00 Wycieczka wysokogórska dla mocniejszych (wyjście z Kuźnic na przełęcz pod Kopą Kondracką), nauka posługiwania się sprzętem zimowym: raki, czekan, ewentualnie harszle. Zagrożenia obiektywne w terenie górskim, podstawowa pierwsza pomoc w górach.
Dla osób o słabszej kondycji i umiejętnościach zjazdowych wyjście na Halę Goryczkową i dalej opcjonalnie w kierunku Kasprowego Wierchu. Nauka techniki jazdy poza trasą. Zakończenie zajęć ok 15.00

fot. Bartek Wyrobek

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram