skitury

Warsztaty skiturowe dla rodziców z ED

Kochani Rodzice zapraszamy Was szkolenie skiturowe odbywające się w dniach 9-11 marca 2020 w Tatrach. Opłata dla jednego rodzica naszych uczniów uczestniczącego w zajęciach wynosi 350 zł. Osoby spoza edukacji domowej, lub druga dorosła osoba z rodziny ponosi pełen koszt, czyli 950 zł (przyjęcia możliwe tylko w przypadku braku chętnych z kolejnych rodzin ED).

Szkolenie jest skierowane do dorosłych osób potrafiących jeździć na nartach zjazdowych po trasach czerwonych lub trudniejszych. W programie kursu przewidujemy trzy wycieczki skiturowe z przewodnikami, szkolenie z technik jazdy, podstawy szkolenia lawinowego, nauka jazdy poza trasami, wykłady dotyczące lawin, posługiwania się sprzętem zimowym.

Koszt warsztatów obejmuje trzy noclegi i wyżywienie w ośrodku w Murzasichlu (od wieczora niedzieli, do wieczora środy), wyprawy i zajęcia z instruktorami, wypożyczenie sprzętu narciarskiego, wykłady, materiały, lawinowe ABC, wejście do TPN, wjazd wyciągami z Hali Gąsienicowej na Kasprowy Wierch.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową na adres: fundacja@szkolamontessori.com.pl

Tam należy kierować także pytania organizacyjne. W potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia będą informacje dotyczące sposobu płatności i szczegółów dotyczących przyjazdu i zakwaterowania. Zastrzegamy sobie prawo do czynienia zmian w programie, w szczególności w związku z warunkami pogodowymi panującymi w Tatrach.

1 dzień

8.00 Kuźnice, wypożyczenie sprzętu. Podstawy skituringu: nauka podejścia na wprost, robienia zakosów, przepinki do zjazdu. Podejście na pole lawinowe Easy Searcher na Kalatówki (podstawy szkolenia lawinowego, obsługa detektorów i sond). Przejście na Halę Kondratową, odpoczynek, zjazd do Kuźnic ok. godz. 15.00. W zależności od możliwości grupy opcja podejścia wyżej w rejon tzw. kamienia lub Łopaty.
18.00 – 20.00 Wykład dotyczący lawin: interpretacja stopni lawinowych, wybieranie bezpiecznej drogi w terenie. Schemat powstawania lawin, postępowanie po zejściu lawiny.

2 dzień

8.30 Kuźnice, przejście na Halę Gąsienicową. Wykorzystanie wiedzy lawinowej w praktyce. Przerwa w Murowańcu. W zależności od możliwości grupy wejście na przełęcz Karb 1853m npm lub do Czerwonych Stawków, zjazd stara nartostradą do Kuźnic. Zakończenie zajęć ok. 16.00
19.00-21.00 Wykład

3 dzień

8.00 Wycieczka wysokogórska dla mocniejszych (wyjście z Kuźnic na przełęcz pod Kopą Kondracką), nauka posługiwania się sprzętem zimowym: raki, czekan, ewentualnie harszle. Zagrożenia obiektywne w terenie górskim, podstawowa pierwsza pomoc w górach.
Dla osób o słabszej kondycji i umiejętnościach zjazdowych wyjście na Halę Goryczkową i dalej opcjonalnie w kierunku Kasprowego Wierchu. Nauka techniki jazdy poza trasą. Zakończenie zajęć ok 15.00

fot. Bartek Wyrobek