kongres

Warsztaty nt. Baranków podczas kongresu w Gnieźnie

Ewangelizacja rodzin była tematem tegorocznego V Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji w Gnieźnie organizowanym przez Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. Cieszymy się, że jeden z warsztatów prowadzonych w ramach Kongresu dotyczył Baranków. Nasze spotkanie pt. „Baranki – przygotowania do Sakramentu Pojednania i Komunii Świętej w rodzinie” było okazją do zebrania się wokół koła roku liturgicznego. Pokazaliśmy, w jaki sposób prowadzimy spotkania z dziećmi i rodzicami, omówiliśmy program przygotowań, przynieśliśmy ze sobą wykorzystywane pomoce i twórczość małych Baranków. Był czas na pytania i rozmowy.

Jesteśmy mile zaskoczeni sporym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem przez uczestników warsztatu. Szczególnie pozdrawiamy Księdza Proboszcza z Pszczyny, gdzie w parafii już goszczą wspólnoty barankowe, a który uczestnicząc w naszym spotkaniu potwierdził skuteczność barankowych przygotowań 🙂

Byliśmy tak przejęci prowadzeniem warsztatu, że nie zrobiliśmy żadnego zdjęcia 🙁

Udostępnij