rower

Warsztaty kolarstwa grawitacyjnego dla uczniów ED

W październiku zapraszamy Uczniów ED MMS do Bielska –Białej na słynne Bielskie Ścieżki Rowerowe! Okazją do tego będą Warsztaty Rowerowe przygotowane specjalnie dla nas przez największy w Polsce dziecięcy klub rowerowy kolarstwa grawitacyjnego Freeridesport we współpracy z trenerami naszego klubu sportowego MMS Dendysski. 

Warsztatowe zajęcia odbędą się w dniach 20-23.10.2020 na Terenach Rekreacyjnych Błonia w Bielsku-Białej, ul.Pocztowa 32. 

Program:

Program Warsztatów obejmie naukę i doskonalenie wszystkich elementów kolarstwa grawitacyjnego – od poprawnej pozycji na rowerze, techniki hamowania, równowagi i balansu, odciążeń i dociążeń przez naukę pokonywania band, rollerów i otwartych zakrętów, naturalnych i sztucznych przeszkód (korzenie, rockgardeny), jazdy enduro w terenie, pompowania na pumptracku, ćwiczeń na northshorach po podstawy bezpiecznego skakania!

Organizacja:

Od wtorku (20 października) do piątku (23 października) Rodzice przywożą dzieci rano na treningi, które rozpoczynają się o godzinie 9.00 przy Rowerowni obok toru pumptrack.

Półgodzinną przerwę na drugie śniadanie planujemy o godzinie 12.00, kończymy zajęcia o godzinie 14.00.

Uczestnicy muszą posiadać sprawny rower z 2 (działającymi!) hamulcami i przerzutkami, kask, ochraniacze na łokcie i kolana, mały plecak z bidonem na wodę, zapasową dętką i kurtką przeciwdeszczową. Rekomendujemy: kask typu fullface, ochraniacz pleców (żółw lub buzer).

Przypominamy o konieczności stosownego ubezpieczenia Dzieci na czas trwania warsztatów (polisa obejmująca kolarstwo górskie). 

Zapisy:

Zgłoszenia na Warsztaty Kolarstwa Grawitacyjnego oraz wszelkie pytania z nimi związane prosimy przesyłać na adres: dendys@freeridesport.pl.

Opłata za udział w Warsztatach dla Uczniów Szkół Fundacji Królowej Świętej Jadwigi wynosi 380 zł, dla Uczestników spoza szkół MMS – 480 zł. 

Uczestnikom zapewniamy wykwalifikowaną opiekę trenerów i instruktorów Klubu Freeridesport i klubu Dendysski. Podczas przerwy śniadaniowej dzieci otrzymują banana lub baton zbożowy, lemoniadę albo ciepłą herbatę. 

Do zobaczenia na Bielskich Ścieżkach Rowerowych!

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram