rower

Warsztaty kolarstwa grawitacyjnego dla uczniów ED

W październiku zapraszamy Uczniów ED MMS do Bielska –Białej na słynne Bielskie Ścieżki Rowerowe! Okazją do tego będą Warsztaty Rowerowe przygotowane specjalnie dla nas przez największy w Polsce dziecięcy klub rowerowy kolarstwa grawitacyjnego Freeridesport we współpracy z trenerami naszego klubu sportowego MMS Dendysski. 

Warsztatowe zajęcia odbędą się w dniach 20-23.10.2020 na Terenach Rekreacyjnych Błonia w Bielsku-Białej, ul.Pocztowa 32. 

Program:

Program Warsztatów obejmie naukę i doskonalenie wszystkich elementów kolarstwa grawitacyjnego – od poprawnej pozycji na rowerze, techniki hamowania, równowagi i balansu, odciążeń i dociążeń przez naukę pokonywania band, rollerów i otwartych zakrętów, naturalnych i sztucznych przeszkód (korzenie, rockgardeny), jazdy enduro w terenie, pompowania na pumptracku, ćwiczeń na northshorach po podstawy bezpiecznego skakania!

Organizacja:

Od wtorku (20 października) do piątku (23 października) Rodzice przywożą dzieci rano na treningi, które rozpoczynają się o godzinie 9.00 przy Rowerowni obok toru pumptrack.

Półgodzinną przerwę na drugie śniadanie planujemy o godzinie 12.00, kończymy zajęcia o godzinie 14.00.

Uczestnicy muszą posiadać sprawny rower z 2 (działającymi!) hamulcami i przerzutkami, kask, ochraniacze na łokcie i kolana, mały plecak z bidonem na wodę, zapasową dętką i kurtką przeciwdeszczową. Rekomendujemy: kask typu fullface, ochraniacz pleców (żółw lub buzer).

Przypominamy o konieczności stosownego ubezpieczenia Dzieci na czas trwania warsztatów (polisa obejmująca kolarstwo górskie). 

Zapisy:

Zgłoszenia na Warsztaty Kolarstwa Grawitacyjnego oraz wszelkie pytania z nimi związane prosimy przesyłać na adres: dendys@freeridesport.pl.

Opłata za udział w Warsztatach dla Uczniów Szkół Fundacji Królowej Świętej Jadwigi wynosi 380 zł, dla Uczestników spoza szkół MMS – 480 zł. 

Uczestnikom zapewniamy wykwalifikowaną opiekę trenerów i instruktorów Klubu Freeridesport i klubu Dendysski. Podczas przerwy śniadaniowej dzieci otrzymują banana lub baton zbożowy, lemoniadę albo ciepłą herbatę. 

Do zobaczenia na Bielskich Ścieżkach Rowerowych!

Udostępnij