kaligrafia

Warsztaty Kaligrafii 2022 w Krakowie

Zapraszamy na warsztaty kaligrafii, na których poznamy tajniki sztuki pięknego pisania.

  • nauczymy się posługiwania tradycyjnymi narzędziami: stalówką i obsadką-maczanymi w atramencie.
  • poznamy klasyczne litery, ich historię, nauczymy się pracować z literą, dowiemy jak unikać błędów i jak ćwiczyć.

Zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak również te, które miały już styczność z kaligrafią. Pracujemy indywidualnie, we własnym tempie.

Pamiętajmy, że kaligrafia to nie tylko litery, to również wyjątkowi ludzie, którzy doceniają detale i dobre rzemiosło. Piękne litery potrafią kreować wyjątkowe chwile. Kaligrafia wnosi do naszej codzienności element medytacji, skupiamy się na poprawnej formie liter, uspokajamy myśli, odrywamy się od codziennego zgiełku. Pisanie angażuje zmysły, usprawnia myślenie, wpływa na naszą kreatywność i poczucie estetyki.

Zapraszamy do świata pięknych liter!

Terminy 

Przygotowaliśmy kilka tematycznych zjazdów w 2022 roku. Można uczestniczyć zarówno we wszystkich, jak i tylko wybranych zjazdach. Kliknij wybrany element, aby zobaczyć więcej szczegółów.

Kursywa angielska – styl pisma odręcznego, wywodzący się z italiki, ustandaryzowany w I poł. XVIII wieku w Anglii. Nazywana dziś potocznie copperplate script.

8 godzin zajęć 
Sobota: 9.30 – 19.00 (w środku 1,5 godziny przerwy).

Opłaty, zapisy i inne szczegóły – poniżej.

Pismo rondowe swoją nazwę zawdzięcza okrągłym formom litery. Obłe, równe litery składają się na bardzo ozdobny krój pisma, który swoimi korzeniami sięga XVI-wiecznej Francji. 

8 godzin
Sobota: 9:30 – 19.00 (w środku 1,5 godziny przerwy).

Opłaty, zapisy i inne szczegóły – poniżej.

Miejsce i szczegóły

Miejsce:
Kraków, ul. Bandurskiego 34/1 (kwietniowe warsztaty wyjątkowo odbędą się w innym miejscu, o czym poinformujemy uczestników mailowo)

Organizacja:
Zajęcia zaczynają się o 9.30, a kończą o 19.00. W środku dnia przewidzieliśmy 1,5 godziny przerwy na obiad. Na miejscu do Państwa dyspozycji jest herbata i kawa, posiłków nie organizujemy.

Uczestnicy warsztatów otrzymają:
– pióro
oraz wszelkie potrzebne materiały, takie jak papier i atrament

Koszty:

Koszt dla uczestników warsztatów:

  • 200 zł dla osób mających dzieci w szkołach MMS
  • 250 zł dla osób spoza MMS

Zapisy:

Prosimy o zapisywanie się za pomocą poniższego formularza lub bezpośrednio pod adresem  warsztaty@szkolamontessori.com.pl. Chętnie odpowiemy także na Państwa pytania!

Udostępnij