Kopia Neutral Relaxing Photo Minimalist Event Social Media

Warsztaty dla młodzieży WIEM – przedłużamy rekrutacje

W związku z nowymi obostrzeniami i brakiem możliwości rozpoczęcia warsztatów we wcześniej ustalonym terminie, zdecydowaliśmy się wydłużyć rekrutację na warsztaty WIEM do 16 listopada! Zachęcamy do wypełniania ankiety zgłoszeniowej.

Warsztaty WIEM, mają na celu zachęcać do rozwijania umiejętności i postaw, które będą potrzebne w przyszłości. Dzięki różnym zajęciom, prezentacjom i warsztatom uczestnicy kształtują swój charakter i uczą się odpowiedzialności w:

  • przyjaźni z rodziną, znajomymi, sąsiadami i Bogiem
  • odpowiedzialnym obywatelstwie
  • pracy zawodowej
  • małżeństwie

Podstawowe informacje:

  1. Cykl 10 spotkań/warsztatów/wyjazdów 5-6 godzinnych (wyjazdy całodzienne)
  2. Młodzież w wieku 15-19 lat. Grupa 10 osób (5 dziewczyn, 5 chłopaków)
  3. Terminy spotkań: jedna sobota w miesiącu, od listopada do czerwca.
  4. Koszt: 300 zł
  5. Forma: zajęcia interaktywne i warsztatowe
  6. Miejsce: Montessori Open Space w Bielsku-Białej (Barlickiego 5)

Podstawowe zagadnienia:

🗣 autoprezentacja, obrona własnego zdania, retoryka
👨🏻‍💻 komunikacja (po co się komunikujemy przez telefon, mail, list,); dialog (na czym polega i jak go prowadzić), komunikacja bezpośrednia, internet
📚 swada towarzyska, dowcipy, historie, riposta, przeczytane książki, po co się ma przyjaciół, a po co znajomych i co robić żeby mieć towarzystwo
🤝 savoir-vivre, strój, zachowanie przy stole, używanie komórki etc
🚯 postawa obywatelska, patriotyzm, zgłaszanie przestępstw, telefon zaufania, wypadek, bank, US, prawnik, co możemy zrobić przy pomocy polityków, działania społeczne
🌎 rozeznanie w świecie (skąd zdobywać informacje, jak wyrobić sobie obiektywną opinię, jak radzić sobie z nadmiarem informacji, jak odpowiednio korzystać ze znajomości i kontaktów)
⛪️ być chrześcijaninem (Roztropność: sztuka życia, Sprawiedliwość: Katolicka Nauka Społeczna, Cnoty wolności: męstwo, umiarkowanie, Wiara, która prowadzi i nakręca, Nadzieja, która zbawia człowieka, Miłość, która naprawia świat, Charyzmaty i ezoteryzm. Dary Ducha Świętego).

Zapisy:

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie ankiety do 16 listopada! Kwalifikacja uczestników warsztatów będzie przeprowadzana przez organizatorów na podstawie przesłanych ankiet.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt pod adresem warsztaty@szkolamontessori.com.pl.

Udostępnij