kaligrafia

Wakacje z kaligrafią

26-31 sierpnia 2019

Zapisy: ola@szkolamontessori.com.pl

W trakcie trzydziestu godzin zajęć nauczymy się kreślić litery piórkiem maczanym w kałamarzu poznając przy tym uncjałę, pismo najstarszych rękopisów Nowego Testamentu. Zaznajomimy się też z warsztatem skryby i krótką historią kaligrafii, rzemiosła, które – niegdyś zupełnie zapomniane – ostatnimi laty triumfalnie wraca do mody. Warsztaty zakończymy przygotowaniem pracy „na czysto”.

Zapewniamy potrzebne do pracy materiały i narzędzia. Predyspozycje artystyczne nie są wymagane ani potrzebne.

Zajęcia poprowadzi Kamil Bachmiński, zawodowy kaligraf i nauczyciel tego rzemiosła, pracujący na co dzień w Atelier Landowska & Bodziony oraz w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera w Krakowie.

Informacje organizacyjne

Warsztaty odbywać się będą codziennie, od poniedziałku do piątku, w sumie 30 godzin zajęć.

Miejsce:

Jana Pawła II 190
Dom gościnny Oli i Marcina Sawickich
34-335 Krzyżowa

Zapewniamy noclegi na miejscu. Wyżywienie we własnym zakresie. Na miejscu dostępna kuchnia z pełnym wyposażeniem.

Możliwość przyjazdu w niedzielę od godziny 17.00. Wyjazd w sobotę, w godzinach porannych.

Koszt warsztatów:

• 800zł / osoby
  • 600zł/os dla uczniów i rodziców z naszych szkół uczących się w ramach edukacji domowej.

Cena zawiera:

30 godzin zajęć warsztatowych
Materiały potrzebne do zajęć
Noclegi z pościelą od niedzieli do soboty
Możliwość korzystania z kuchni