vspotkaniewnowymsaczu8

V spotkanie w Nowym Sączu

Jesteśmy po V spotkaniu Baranków. Ależ ten czas szybko leci, a TEN wielki dzień zbliża się wielkimi krokami.
Nie spoczywamy na laurach – cały czas staramy się towarzyszyć naszym rodzinom, które mają sporo pytań, szczególnie dotyczących sakramentu pojednania.

I tym tematem zajęliśmy się w miniony weekend.
Podczas mszy świętej, o. Bogdan pomógł nam zwizualizować sposób działania łaski Bożej oraz sakramentu pojednania.

Po mszy udaliśmy się do salki, gdzie na początek ułożyliśmy wspólnie z dziećmi poszerzoną taśmę darów, aby zobaczyć czym nas Bóg obdarował, abyśmy dostrzegali piękno otaczającego nas świata i byli mu za to wdzięczni. Rozmawialiśmy, w jaki sposób możemy dbać o naszą przyrodę, a w jaki sposób czasami ją zaniedbujemy i niszczymy.
Następnie dorośli poszli na osobne spotkanie z o. Bogdanem i Krzychem, aby porozmawiać głębiej o sakramencie spowiedzi. To był czas na spokojne rozmowy, a dzieci w tym czasie słuchały przypowieści o Miłosiernym Ojcu i rysowały do tekstu swoje obrazy.

Po przerwie obiadowo-pogaduchowej, rodzice z dziećmi odegrali scenkę z wcześniej odczytanej przypowieści, a na koniec dzieci podzieliły się swoimi pracami na temat 10 przykazań, które wykonały z rodzicami w domu. To był też czas, aby wspólnie przejść przez Dekalog, który wg nas jest przepisem na szczęśliwe życie, a poszczególne przykazania to ważne dla nas drogowskazy, na krętej drodze życia. Na koniec porozmawialiśmy jeszcze o Przykazaniu Miłości.

Udostępnij