umbria w krzyzowej

Krzyżowa
11-16 maja 2020

11 maja poniedziałek
16.00 – spotkanie organizacyjne z uczestnikami pleneru, omówienie programu i zasad działania podczas pleneru

12 maja wtorek
9.00 – Wyjazd całodniowy do skansenu w Zubrzycy Górnej lub w Zubercu (autokarem)

13 maja środa
9.00 – wyjazd całodniowy do Kalwarii Zebrzydowskiej (autokarem)

14 maja czwartek
Praca na miejscu
12.00 – 14.00 – korekty prac
20.00 – wykład i rozmowy o rysunku w edukacji

15 maja piątek
9.00 – wyjazd całodniowy do Lanckorony (autokarem)

16 maja sobota
11.00 wystawa i przegląd prac
13.00 zakończenie pleneru

Plener przeznaczony jest dla rodzin z dziećmi i młodzieżą z Edukacji Domowej szczególnie zainteresowanych twórczością rysunkową i malarską plenerową wykonywaną z natury – in situ.

Cały czas przeznaczamy na rysowanie i malowanie, zorganizowane wyjazdy i zajęcia będą poświęcone pracy nad tematami z natury. Zalecane jest indywidualne przygotowanie wyposażenia rysunkowego i malarskiego zgodnego z aktualnymi potrzebami twórczych poszukiwań uczestników.

Prowadzący

Warsztaty prowadzi dr hab Mirosław Orzechowski. Doktor, inżynier, profesor PW, architekt kontynuator tradycji Warszawskiej Szkoły Rysunku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Członek Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Autor projektu “Szkoła Patrzenia”.

Proponowane techniki to:

– suche, ołówki i grafity o miękkości co najmniej B2, kredki ołówkowe, pastelowe, akwarelowe. Pastele suche i sztyfty węglowe, węgiel rysunkowy w różnych postaciach.

– mokre, tusze, pióra, patyki i pędzle, farby akwarelowe, pędzle do akwareli, pastele olejne, szpachelki i pędzle szczecinowe, farby akrylowe, pędzle.

Co ze sobą zabrać:

Podobrazia do pleneru, bristol, papier specjalny do rysunku i akwareli, raczej kartony i bloki kartonów, ewentualnie blejtramy w przypadku farb akrylowych.

Wyposażenie dodatkowe, stołeczki plenerowe, sztywne podkładki pod karton, ewentualnie sztalugi plenerowe, fiksatywa, naczynia na wodę, przenośne środki czystości, etc.

Zapisy

Zapisy za warsztaty prosimy kierować drogą mailową na adres: fundacja@szkolamontessori.com.pl.

Koszt warsztatów:
600 zł / osoba – dla rodzin z naszych szkół (osoba zapisana przed końcem 2019)
800 zł / osoba – dla rodzin nie mających dzieci w naszych szkołach

Cena warsztatów obejmuje warsztaty, 3 przejazdy autokarem w miejsce pleneru oraz nocleg z pościelą w:
Dom Gościnny U Sawickich
ul. Jana Pawła II 190