projekt

Uczymy się pracy projektowej z Ewą Kaliszuk w Krakowie

W ostatnim tygodniu spotkaliśmy się w studiu Coworking przy Placu Inwalidów. Zanim przyszła prowadząca warsztaty, pani Ewa Kaliszuk, mieliśmy trochę czasu na rozmowy o wszystkim i o niczym i na krótką rundę, czyli aktywność w której opowiadaliśmy co się u nas ostatnio wydarzyło.

Podczas warsztatów z panią Ewą uczyliśmy się jak podchodzić do projektów, i jak się motywować. Zaczęliśmy od wyrażenia swoich oczekiwań wobec warsztatów na mapie myśli, a następnie poznawaliśmy mapy myśli, paski postępu i rozbieranie projektu na mniejsze zadania, których robienie pozwala pozostać zmotywowanym. Była też chwila na ćwiczenia z ustalania lidera grupy i rozdzielania w niej zadań. Pani Ewa poleciła nam też trochę ciekawych książek z tematu, np.: „Włam się do mózgu” Rodosława Kotarskiego.

Po przerwie na jedzenie miało miejsce bardzo ciekawe ćwiczenie z klockami Lego. Mieliśmy za zadanie instruować drugą osobę jak ułożyć jakąś budowlę z klocków, ale nie mogliśmy jej widzieć, a ona nie mogła wydawać żadnych dźwięków. Było to bardzo ciekawe doświadczenie i doskonały punkt wyjścia do dalszej dyskusji o słuchaniu, uważności i trudnościach w komunikowaniu się z innymi. To co jest dla nas jasne, nie zawsze jest jasne dla innych.

Na koniec obejrzeliśmy TED-a w którym założyciel Khan Academy opowiadał o swoich poglądach na edukacje na świecie z punktu widzenia globalisty. Po tym materiale mieliśmy krótką dyskusję w której opowiadaliśmy o bolączkach edukacji których doświadczyliśmy na własnej skórze. Udało się nam stworzyć listę 7 problemów edukacji i planujemy poświęcić jej trochę czasu podczas naszego następnego spotkania!

Udostępnij