projekt

Uczymy się pracy projektowej z Ewą Kaliszuk w Krakowie

W ostatnim tygodniu spotkaliśmy się w studiu Coworking przy Placu Inwalidów. Zanim przyszła prowadząca warsztaty, pani Ewa Kaliszuk, mieliśmy trochę czasu na rozmowy o wszystkim i o niczym i na krótką rundę, czyli aktywność w której opowiadaliśmy co się u nas ostatnio wydarzyło.

Podczas warsztatów z panią Ewą uczyliśmy się jak podchodzić do projektów, i jak się motywować. Zaczęliśmy od wyrażenia swoich oczekiwań wobec warsztatów na mapie myśli, a następnie poznawaliśmy mapy myśli, paski postępu i rozbieranie projektu na mniejsze zadania, których robienie pozwala pozostać zmotywowanym. Była też chwila na ćwiczenia z ustalania lidera grupy i rozdzielania w niej zadań. Pani Ewa poleciła nam też trochę ciekawych książek z tematu, np.: “Włam się do mózgu” Rodosława Kotarskiego.

Po przerwie na jedzenie miało miejsce bardzo ciekawe ćwiczenie z klockami Lego. Mieliśmy za zadanie instruować drugą osobę jak ułożyć jakąś budowlę z klocków, ale nie mogliśmy jej widzieć, a ona nie mogła wydawać żadnych dźwięków. Było to bardzo ciekawe doświadczenie i doskonały punkt wyjścia do dalszej dyskusji o słuchaniu, uważności i trudnościach w komunikowaniu się z innymi. To co jest dla nas jasne, nie zawsze jest jasne dla innych.

Na koniec obejrzeliśmy TED-a w którym założyciel Khan Academy opowiadał o swoich poglądach na edukacje na świecie z punktu widzenia globalisty. Po tym materiale mieliśmy krótką dyskusję w której opowiadaliśmy o bolączkach edukacji których doświadczyliśmy na własnej skórze. Udało się nam stworzyć listę 7 problemów edukacji i planujemy poświęcić jej trochę czasu podczas naszego następnego spotkania!

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram