mowy

Starożytne mowy na ulicach Warszawy

We wtorek 5 października realizowaliśmy szalony pomysł dwóch dziewczyn z warszawskiej grupy LED. Wyszliśmy „na miasto”, w samodzielnie wyprodukowanych strojach wzorowanych na starożytne togi, wygłaszać przygotowane przez nas, starożytne (lub wzorujące się na starożytnych) mowy w różnych znaczących miejscach warszawskiego centrum.

Wcześniej w „marzycielach” obejrzeliśmy sobie krótki filmik o Diogenesie i ciekawy wykład o filozofii greckiej, który był dobrym przyczynkiem do dyskusji. Po dyskusji zjedliśmy małe co nieco, ubraliśmy się w stroje, pomagając sobie nawzajem, następnie grupą ruszyliśmy ulicą, Chmielną, Nowym Światem i na Krakowskie Przedmieście.

Pierwsza mowa wygłaszana była, pod pomnikiem Kopernika, potem zdjęcie pod bramą UW, kolejna mowa pod Pomnikiem Prusa, następnie przyszedł czas na Plac Defilad, Ogród Saski i Świątynia Westy (wodozbiór).

Wszyscy się świetnie bawili, wzbudzaliśmy sensację wśród przechodniów i licznych wycieczek, ale moc grupy nas chroniła!

Udostępnij