piotr

Spotkanie z Piotrem Topińskim

28 stycznia, we wtorek, miało miejsce pierwsze w tym roku spotkanie bielskiej klasy LED. Zaczęliśmy od pracy własnej, ale na tym się nie skończyło. Po trzech godzinach nauki czekało nas spotkanie z bardzo interesującym gościem. Pani Ola zaprosiła do nas pana Piotra Topińskiego – zajmującego się głównie przyrodą i wodą – znakomitego gawędziarza, który anegdotami sypie jak z rękawa. Pan Piotr mógłby nam opowiedzieć wiele na rozmaite tematy. Jednak tym razem przyjechał, żeby podzielić się z nami swoimi doświadczeniami z okresu stanu wojennego. Był wtedy internowany i właśnie tę część swojego życia chciał nam przybliżyć. Spotkanie było niesamowite! Ciekawe, dające do myślenia, a nawet… śmieszne! Śmieszne? Owszem, bo jak sam nasz gość powiedział, cytując swojego przyjaciela z obozu dla internowanych, tych rzeczy nie da się opisać – bo to było straszne, ale nie da się ich przedstawić w innej konwencji niż kabaretowej. Zdecydowanie trzeba się z tym zgodzić, a że pan Piotr jest człowiekiem bardzo pozytywnym, często wybuchaliśmy śmiechem. Mimo to, po spotkaniu, na pewno wielu z nas pomyślało o stanie wojennym trochę poważniej i pojawiły się głębsze refleksje – mimo absurdalności i komizmu wielu anegdot, ten czas był bardzo trudny i musimy o tym pamiętać. Na pewno chętnie zaprosimy jeszcze pana Piotra – jest porywającym człowiekiem 🙂

Udostępnij