finansigeopolit1

Spotkanie wokół finansów i geopolityki

Na listopadowym spotkaniu jednej z warszawskich grup LED zajmowaliśmy się tematem geopolityki. Jednak zanim zaczęliśmy o tym rozmawiać, to najpierw, jak zazwyczaj, mieliśmy spacer po Polu Mokotowskim, w którego trakcie toczyliśmy ciekawe rozmowy. Następnie udaliśmy się do naszego lokalu przy ul. Rakowieckiej, gdzie słuchaliśmy o teorii Rimlandu i Heartlandu, zastawialiśmy się, na czym polegała Zimna Wojna, a także kto i dlaczego rządzi nas światem.

Natomiast spotkanie na początku grudnia rozpoczęliśmy od wizyty na Szkole Głównej Handlowej, a później odwiedził nas Jakub Brańka, manager finansowy pracujący w firmie Unilever, który najpierw dzielił się z nami swoim doświadczeniem studiów na SGHu, a następnie opowiadał o tym czym są „finanse” i na czym polega praca zespołu finansowego w dużej korporacji. Bardzo to było ciekawe!

Udostępnij