wroclawianie2

Spotkanie lutowo-marcowe we Wrocławiu

W środku kwarantanny powracają wspomnienia…

W końcówce lutego omawialiśmy film „Duchy Goi” po czym poszliśmy na wystawę jego rycin. Niezwykłe to doświadczenie, kiedy następnego dnia odtworzyliśmy scenę rozpoczynającą film i te same ryciny przekazywane sobie z rąk  do rąk, pamiętaliśmy wiszące w kontekście innych rycin układających się w cykle wspólnych motywów. Dużo mi dało wspólne interpretowanie tych rycin – zobaczyłem więcej niż byłbym w stanie samemu zaobserwować. Ale też skład grupy był mocny!

Ważnym punktem programu była wizyta we wrocławskim mieszkaniu Henryka Tomaszewskiego. Bardzo ciekawe doświadczenie – chodzić po mieszkaniu kogoś tak znanego i podpatrywać np. w jaki sposób zorganizował sobie miejsce pracy, jakie książki stały na jego półkach itp.

Analiza „Snowdena” dopełniła naszego wspólnego czasu, nie licząc karczemnej awantury J na temat tego czy istnieje coś takiego jak prawda i czy mamy do niej dostęp jako ludzie.

Okres kwarantanny – mam nadzieję – pomoże nam w przerobieniu ważnej życiowej lekcji. To my wybieramy sposób zareagowaniu na bodźce które do nas przychodzą. Ja wybieram podejście umożliwiające mi potraktowanie tych dwóch (lub więcej) tygodni jako daru na zrealizowanie tego, na co dotychczas nie znajdowałem czasu.

Obyśmy ten czas wykorzystali mądrze. To edukacja domowa wersja extreme!

Udostępnij