SP Przyłęków

Wiadomości, wydarzenia, ogłoszenia

Rekrutacja 2022/2023

Ważne informacje:

Drogi rodzicu! Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko dołączyło do społeczności naszej szkoły:

1. Wypełnij ankietę dostępną na stronie szkoły.
  2. Umów się na spotkanie z dyrektorem szkoły. Podczas spotkania opowiemy o ważnych dla nas wartościach, sposobie, w jaki pracujemy, chętnie dowiemy się też więcej o Twoim dziecku. Zależy nam, aby w spotkaniu wzięło udział oboje rodziców.
  3. W przypadku przedszkolaków, zerówkowiczów i uczniów klas 1-3 – zapraszamy Twoje dziecko na zajęcia z pracy własnej w uzgodnionym wcześniej terminie.
  4. Weź udział w pikniku rekrutacyjnym w drugiej połowie kwietnia (rodzice i dzieci).

O wynikach rekrutacji poinformujemy w drugiej połowie kwietnia. W razie pytań prosimy dzwonić na telefon szkolny lub pisać na adres mailowy: karol.stefanczyk@szkolamontessori.com.pl.

Ważne daty:

Termin wypełniania ankiet: do 25 marca 2022 r.
Terenowy piknik rekrutacyjny: druga połowa kwietnia (termin podamy wkrótce)

Ankieta rekrutacyjna:

Adres szkoły:

ul. Wspólna 56
34-331 Przyłęków

STATUT SZKOŁY

O NAS

Jesteśmy szkołą, w której wieloaspektowy rozwój dziecka oraz wartości chrześcijańskie stawiamy na pierwszym miejscu. Metodą wiodącą, którą pracujemy jest metoda Marii Montessori. Praca własna stanowi sporą część tygodniowego planu zajęć. Równie istotnym czasem w tygodniu jest ten spędzany w przestrzeni leśnej, gdy dzieci mają okazję odkrywać wiedzę i piękno świata w naturze.

Przestrzenie, w której uczniowie pracują staramy się aranżować zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori tak, aby sprzyjały one rozwojowi każdego dziecka. Są to: pracownie Montessori wyposażone w specjalnie opracowane pomoce dydaktyczne, „warsztatownia”, w której uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności, „leśna przestrzeń”, gdzie w ramach projektu Leśnej Klasy i Leśnego Przedszkola organizowane są zajęcia i wyjścia terenowe, sale przedmiotowe, w których odbywają się pozostałe zajęcia.

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. „

Mark Twain

Odwiedź nas na Facebook'u

Biuro Szkół Fundacji

Rolą Biura Szkół Fundacji jest udzielania pomocy i informacji dotyczących pracy i działania wszystkich szkół Fundacji. Należy tam kierować wszelkie pytania, uwagi i wątpliwości w kwestiach zarówno formalnych, jak i merytorycznych. Pracujące tam osoby mają też zadanie skontaktowania Państwa z konkretnymi nauczycielami i dyrektorami szkół.