SP Przyłęków

Wiadomości, wydarzenia, ogłoszenia

Rekrutacja 2021/2022

Ważne informacje:

Drogi Rodzicu! Wiemy, jak trudnym i ważnym momentem jest wybór szkoły dla swojej pociechy. Rozumiemy Twój niepokój związany z tym doświadczeniem i dlatego zapraszamy Cię do miejsca, które jest bezpieczne, przyjazne i dające przestrzeń do rozwoju.

Wyrusz z nami w podróż po świecie pozytywnych relacji, gdzie Twoje dziecko rozwinie się intelektualnie i emocjonalnie, zachwyci się przyrodą, zyska pewność siebie i z odwagą spojrzy w przyszłość.

Jeśli chcesz do nas dołączyć:

  1. wypełnij ankietę i przekaż do szkoły (osobiście lub mailem)
  2. przyjdź na indywidualną rozmowę
  3. weź udział w pikniku

W Twojej przygodzie towarzyszyć Ci będą doświadczeni przewodnicy, a Ty poczujesz się bezpieczny i szczęśliwy, wiedząc, że Twoje dziecko jest w dobrych rękach i na dobrym szlaku.

Czekamy na Was!
Zespół z PrzyłękowaInformacje techniczne:

  • Ankieta jest dostępna na naszej stronie internetowej, czekamy na nią najpóźniej do 22 marca 2021 roku.
  • Zadzwonimy do Ciebie i umówimy się na spotkanie indywidualne w dogodnym dla nas terminie.
  • W zależności od sytuacji epidemicznej poinformujemy Cię o czasie i formie pikniku rekrutacyjnego.

Ważne daty:

termin rekrutacji – do 22 marca 2021 r.
terenowy piknik rodzinny – poinformujemy wkrótce

Ankieta rekrutacyjna:

Adres szkoły:

ul. Wspólna 56
34-331 Przyłęków

O NAS

Jesteśmy szkołą, w której wieloaspektowy rozwój dziecka stawiamy na pierwszym miejscu. Metodą wiodącą, którą pracujemy jest metoda Marii Montessori. Praca własna stanowi sporą część tygodniowego planu zajęć.

Przestrzenie, w której uczniowie pracują staramy się aranżować zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori tak, aby sprzyjały one rozwojowi każdego dziecka. Są to: pracownie Montessori wyposażone w specjalnie opracowane pomoce dydaktyczne, „warsztatownia”, w której uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności, „leśna przestrzeń”, gdzie w ramach projektu Leśnej Klasy i Leśnego Przedszkola organizowane są zajęcia i wyjścia terenowe, sale przedmiotowe, w których odbywają się pozostałe zajęcia.

Metody towarzyszące to: metoda projektu badawczego, tutoring rozwojowy oraz spotkania z mistrzem, czyli nauczycielem w ramach lekcji przedmiotowych.

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. „

Mark Twain

Odwiedź nas na Facebook'u

Biuro Szkół Fundacji

Rolą Biura Szkół Fundacji jest udzielania pomocy i informacji dotyczących pracy i działania wszystkich szkół Fundacji. Należy tam kierować wszelkie pytania, uwagi i wątpliwości w kwestiach zarówno formalnych, jak i merytorycznych. Pracujące tam osoby mają też zadanie skontaktowania Państwa z konkretnymi nauczycielami i dyrektorami szkół.