SP Koleby

Ważne informacje:

Rekrutacja na roku szkolny 2022/23 dotyczy dzieci do klas 1-6 oraz zerówki (dzieci 6-letnie).

Drogi Rodzicu!

Jeżeli chcesz zapisać swoje dziecko do Szkoły Podstawowej w Żywcu – Kolebach, pomogą Ci w tym kolejne kroki. Prosimy o zapoznanie się z procesem rekrutacyjnym.

1. Najpierw należy wypełnić ankietę i złożyć ją w szkole do 31 marca 2022 r. Ankieta dostępna jest po prawej stronie.
  1. Kolejny krok to rozmowa obojga rodziców z dyrektorem szkoły lub wychowawcą grupy.  Podczas tego spotkania dowiedzą się Państwo o wartościach, którymi kierujemy się w naszej  szkole, o sposobie pracy nauczycieli i podstawowych założeniach metody Montessori.

To także czas na rozmowę o dziecku.
  1. Następny krok to zaproszenie dziecka na zajęcia pracy własnej (dotyczy dzieci z klas 1-3) lub kilka dni w naszej szkole (uczniowie klas 4-6).
  1. O wynikach rekrutacji poinformujemy Państwa do końca kwietnia.

W razie pytań i wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji:

Ważne daty:

• termin rekrutacji – do 31 marca 2022 r.
  • ogłoszenie wyników rekrutacji – do końca kwietnia 2022 r.

Ankieta rekrutacyjna:

Adres szkoły:

ul. Pod Łyską 36,
Żywiec – Koleby

WARTOŚCI

Nasza Szkoła jest miejscem, którego fundamenty oparte są o wartości nieprzemijające, gdzie przewodnikiem jest szacunek wobec siebie , uważność, skupienie i spokój. Wartości chrześcijańskie(katolickie) są dla nas żyznym gruntem na którym mogą wzrastać nasze dzieci. Miejsce w którym w wewnętrznej ciszy, energii tworzenia i spokojnego tempa, każdy uczeń może opisać i odnaleźć siebie w zewnętrznym Świecie i ukształtować własne relacje z otaczającymi go ludźmi.
Chcielibyśmy aby tutaj było okno na Świat dla dzieci a w późniejszym wieku brama, która młodzież tam poprowadzi. Naszym pragnieniem jest aby pośród barwności, różnorodności i nieraz zgiełku otaczającego Świata każdy z uczniów potrafił odnaleźć własną cząstkę i usłyszeć głęboko zasiane pragnienia i być im wiernym, nie bać się działania i podejmowania decyzji.
Misją nauczycieli jest bycie czujnym obserwatorem i przewodnikiem, który nie zakłóca rzeczywistości i wewnętrznego głosu dziecka ale wspiera, dodaje sił, prowadzi a kiedy już jest czas oddaje działanie w ręce dziecka. Nauczyciel który czasem musi zniknąć aby własną osobą nie zasłonić dziecka i otaczającego Świata. Dzieci uczą się wrażliwości na drugiego człowieka będąc w grupach mieszanych gdzie ich wzajemna pomoc jest niejednokrotnie niezbędna i naturalnie z nich wypływa. Grupy mieszane stwarzają też możliwość budowania tolerancji i szacunku.

Biuro Szkół Fundacji

Rolą Biura Szkół Fundacji jest udzielania pomocy i informacji dotyczących pracy i działania wszystkich szkół Fundacji. Należy tam kierować wszelkie pytania, uwagi i wątpliwości w kwestiach zarówno formalnych, jak i merytorycznych. Pracujące tam osoby mają też zadanie skontaktowania Państwa z konkretnymi nauczycielami i dyrektorami szkół.