SP Kęty

Wiadomości, wydarzenia, ogłoszenia

O NAS

Czy chcesz by Twoje dziecko było szczęśliwe?

Jeśli szukasz wyjątkowej szkoły, w której dziecko będzie traktowane indywidualnie, znajdzie przestrzeń do rozwoju i realizacji swoich pasji, a Ty Rodzicu, będziesz istotną częścią naszej społeczności – dobrze trafiłeś!

Jesteśmy szkołą prowadzoną metodą Marii Montessori, w której w myśl zasady „pozwól mi zrobić to samemu” odkrywamy potencjał Twojego dziecka i pomagamy mu stać się samodzielnym. Atmosfera w naszej szkole przekłada się na dobre wyniki w nauce.

Jeśli chcesz, by dziecko było szczęśliwe w szkole:

1. Wypełnij ankietę
2. Zaprosimy Cię na rozmowę indywidualną
3. Wspólnie zdecydujemy, czy to jest miejsce, którego szukasz dla swojego dziecka.

RAZEM ROZPOCZNIEMY PRZYGODĘ Z EDUKACJĄ! 

Pozwól swojemu dziecku być szczęśliwym w szkole – to jest możliwe!

Adres szkoły:

Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Kętach
ul.  Żwirki i Wigury 27, 32-650 Kęty

Dowiedz się więcej o SP w Kętach:

Szkoła ta jest prowadzona metodą Marii Montessori. Pragniemy pomagać dzieciom w rozpoznawaniu ich talentów i zainteresowań, wspierać ich rozwój oraz odpowiedzialność za podjęte zadania.

W szkole prowadzonej metodą Montessori, dzieci uczą się w grupach mieszanych wiekowo, co umożliwia współpracę i uczenie się od sobie nawzajem. Praca własna odbywa się w pracowniach Montessori, które są przygotowane tak, aby odpowiadały na potrzeby rozwojowe dzieci. W każdej pracowni znajduje się odpowiednio przygotowany materiał z zakresu języka, matematyki, przyrody , ćwiczenia zmysłów, katechezy i innych dziedzin wiedzy, które interesują dzieci. Praca własna odbywa się w ciszy, z uszanowaniem potrzeb każdego dziecka.

Jesteśmy bardzo otwarci na współpracę z rodzicami, proponujemy spotkania wokół edukacji i wychowania, a także warsztaty związane z metodą Montessori. Pragniemy , aby szkoła stanowiła wsparcie dla rodziców i była jednością z zasadami i wartościami, wyznawanymi w domu. Nasi wychowawcy będą w ścisłym kontakcie z rodzicami, aby wspólnie pomagać naszym dzieciom we wzrastaniu.

Bardzo nam zależy, aby w szkole panowała ciepła, domowa atmosfera, jesteśmy otwarci na gości, których chętnie zapraszamy do naszego stołu.

Zajęcia odbywają się w godzinach 8.00 – 13.30.

Codziennie w planie lekcji przeznaczamy około 2-3 godzin pracy własnej, która jest podstawą metody Montessori i umożliwia indywidualny rozwój, zgodny z zainteresowaniami i etapem rozwojowym konkretnego dziecka, zajęcia muzyczne, artystyczne i kaligrafię. Zajęcia sportowe poprowadzą trenerzy narciarskiego Klubu Sportowego MMS Dendysski.

Biuro Szkół Fundacji

Rolą Biura Szkół Fundacji jest udzielania pomocy i informacji dotyczących pracy i działania wszystkich szkół Fundacji. Należy tam kierować wszelkie pytania, uwagi i wątpliwości w kwestiach zarówno formalnych, jak i merytorycznych. Pracujące tam osoby mają też zadanie skontaktowania Państwa z konkretnymi nauczycielami i dyrektorami szkół.