sp i lo Grodzisk Mazowiecki

O Nas

Szkoła w Ostrowie Wielkopolskim, to tak naprawdę dwie szkoły, czyli Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Królowej Świętej Jadwigi i Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Fundacji Królowej Świętej Jadwigi. Powstała w odpowiedzi na potrzeby rodzin EDukujących dzieci w domu na terenie całej Wielkopolski. Obie szkoły, podobnie jak wszystkie placówki prowadzone przez Fundację, są bezpłatne.

Odlotowa szkoła przyjazna ed - Edukacji Domowej

… nie pozwól, aby Twoje dziecko było jak orzeł, który udaje koguta!

Jeżeli jesteś świadomym rodzicem i poszukujesz szkoły:
 • w której Twoje dziecko będzie miało możliwość zdobywania wiedzy w absolutnie indywidualnym rytmie,
 • w której  Twoje dziecko nie będzie marnowało czasu na uczenie się rzeczy niepotrzebnych,
 • w której Twoje dziecko nie będzie jak orzeł który udaje koguta, rozwijając swój potencjał (zachęcamy do przeczytania bajki o orle),
Drogi Rodzicu Jesteś w NAJLEPSZYM MIEJSCU!

Wszystkie swoje dylematy możesz rozwiać, decydując się na zapisanie dziecka do naszej szkoły działającej w systemie edukacji domowej.

Pod naszymi skrzydłami w oparciu o własny potencjał Twoje dziecko rozwinie swoje skrzydła. Podróżując z nami rozbudzi nowe zainteresowania i pobudzi w sobie postawy kreatywne do zdobywania i przyswajania wiedzy. 

Zadzwoń, żeby porozmawiać i dowiedzieć się więcej o szkole ED w Ostrowie Wielkopolskim:
Kamila Chatian, dyr. szkoły –  tel. 508329008 

Stań się częścią naszej społeczności w trzech krokach:
 1. Wypełnij formalności na stronie.
 2. Wyślij dokumenty na adres:
  Biuro Szkół Fundacji Królowej Świętej Jadwigi,
  Koszarawa 675, 34-332 Koszarawa
 3. Oczekuj informacji o przyjęciu do szkoły.

Odwiedź nas na Facebook'u

Egzaminy

Uczniowie i rodzice otrzymują wymagania zawierające podstawę programową z komentarzami naszych nauczycieli.
Egzaminy pisemne i ustne opierają się o przekazane wymagania. Podczas egzaminów chcemy poznać pasje jakie rozwijają uczniowie, ale też zrozumieć i pomóc rozwiązać problemy na jakie natrafili podczas nauki. Egzamin pisemny to test, ustny, to spotkanie, w czasie którego możemy porozmawiać o tym, co odkryli uczniowie w czasie nauki, czego się dowiedzieli, o jakie doświadczenia i umiejętności są bogatsi, co przeczytali, napisali, nagrali, zobaczyli. To, jak wygląda egzamin ustny zależy od ucznia i nauczyciela. Od tego co wniesiecie. Ważna jest dla nas motywacja wewnętrzna i dajemy czas na jej obudzenie.

Dzięki możliwości zdawania egzaminów w wyznaczonym przez siebie terminie, Twoje dziecko będzie mogło zdobywać wiedzę we własnym rytmie.

Spotkania dla Rodziców

Dla Rodziców przygotowaliśmy także, wspólne spotkania podczas, których będziemy prowadzić rozważania nad tematyką wychowania, zagrożeń współczesnego świata, zachowań agresywnych wśród dzieci i młodzieży…
W naszej szkole każdy znajdzie coś dla siebie… ale jeżeli jest coś nad czym sami chcielibyście popracować, na czymś się szczególnie jeszcze zatrzymać, a my nie mamy tego w ofercie, to zawsze będzie okazja do rozmowy o tym, W KAŻDY PIERWSZY PONIEDZIAŁEK MIESIĄCA podczas SPOTKANIA DLA ED!

Ważne jest dla nas podążanie, za dzieckiem, za jego potrzebami, pasjami i zainteresowaniami, odwracając zasadę, że to dziecko musi podążać za „rzeczywistością szkolną”.

Bezpłatne zajęcia

Wspieramy rodziny edukujące w domu poprzez bezpłatne zajęcia:

 • Pracownia Montessori
 • Modelarnia (Skrzydlate Zajęcia)
 • Warsztaty „Jak się uczyć” – dla dzieci, młodzieży i rodziców z dziećmi
 • Doradztwo zawodowe – dla młodzieży
 • Spotkania dla Rodziców
 • Spotkania tematyczne, m.in:
  – wspólny lot / spotkanie w Smart Aviation – szkole latania w Poznaniu
  – UAM w Poznaniu: spotkanie dotyczące genetyki oraz taksonomii i ekologii zwierząt
  – laboratorium biologiczno – chemiczne oraz spotkanie z farmaceutą
  – kurs pierwszej pomocy

Biuro Szkół Fundacji

Rolą Biura Szkół Fundacji jest udzielania pomocy i informacji dotyczących pracy i działania wszystkich szkół Fundacji. Należy tam kierować wszelkie pytania, uwagi i wątpliwości w kwestiach zarówno formalnych, jak i merytorycznych. Pracujące tam osoby mają też zadanie skontaktowania Państwa z konkretnymi nauczycielami i dyrektorami szkół.