sp i lo Grodzisk Mazowiecki

O Nas

Szkoła w Grodzisku Mazowieckim, to tak naprawdę dwie szkoły, czyli Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Królowej Świętej Jadwigi i Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Fundacji Królowej Świętej Jadwigi. Powstała w odpowiedzi na potrzeby rodzin EDukujących dzieci w domu na terenie całego Mazowsza. Obie szkoły, podobnie jak wszystkie placówki prowadzone przez Fundację, są bezpłatne.

Jesteśmy szkołą przyjazną ED - Edukacji Domowej

Dla nas Edukacja Domowa to pasja, towarzyszenie, otwartość na nowe i nieznane. To odkrywanie swoich potrzeb i potrzeb innych ludzi, i podążanie za nimi. Nauka odpowiedzialności i samodzielności. Tworzymy przestrzeń do spotkania, wsparcia, wymiany doświadczeń, edukacji, odkrywania swoich potrzeb i potrzeb innych ludzi, do podążania za nimi, do rozwijania pasji. Przestrzeń dla różnorodnych poszukiwań, marzeń, dążeń, odpowiedzialności i samodzielności. Wspólnym mianownikiem jest uczestniczenie w przygodzie jaką jest edukacja i wychowanie dzieci. Właśnie w tym, staramy się wspierać rodziny. Tworzyć przestrzeń do rozwoju, wzmacniać Wasze kompetencje, słuchać, dawać miejsce na spotkania, zapraszać ciekawych ludzi.

Zależy nam, żeby dzieci i nastolatki rozwijały się w swoim tempie i w kierunku, w którym chcą podążać. Ważne jest dla nas,  żeby były blisko siebie, swoich potrzeb, pragnień i marzeń. Widzimy edukację jako rozwój i zależy nam, żeby tak widziały ją dzieci i nastolatki. Rozwój bez strachu i  paniki.

Odwiedź nas na Facebook'u

Egzaminy

Uczniowie i rodzice otrzymują wymagania zawierające podstawę programową z komentarzami naszych nauczycieli.
Egzaminy pisemne i ustne opierają się o przekazane wymagania. Podczas egzaminów chcemy poznać pasje jakie rozwijają uczniowie, ale też zrozumieć i pomóc rozwiązać problemy na jakie natrafili podczas nauki. Egzamin pisemny to test, ustny, to spotkanie, w czasie którego możemy porozmawiać o tym, co odkryli uczniowie w czasie nauki, czego się dowiedzieli, o jakie doświadczenia i umiejętności są bogatsi, co przeczytali, napisali, nagrali, zobaczyli. To, jak wygląda egzamin ustny zależy od ucznia i nauczyciela. Od tego co wniesiecie. Ważna jest dla nas motywacja wewnętrzna i dajemy czas na jej obudzenie.
Egzaminy roczne odbywają się w czasie wyznaczonych sesji (w szkole w Grodzisku lub Koszarawie), a także w ciągu całego roku, również poza sesjami. Uczniowie mogą umawiać się indywidualnie z nauczycielami mailowo na pasujący termin. 
Podczas egzaminów zapraszamy uczniów z rodzicami i rodzeństwem do kuchni na piętrze, w której można poczekać przy herbacie i kawie, podgrzać i zjeść posiłek przy dłuższym pobycie :-). Kuchnia jest wyposażona w kuchenkę elektryczną i wszystkie niezbędne sprzęty.

Grupa Wsparcia Rodziców ED

Wiemy jak trudno jest się odszkolnić. Uwolnić od schematów, które mamy w głowie, bo nawet jeżeli nasze dzieci nigdy nie chodziły do szkoły, to my- rodzice- na pewno byliśmy uczniami szkół stacjonarnych.
Wiemy, że czasami jest bardzo trudno dziecku i sobie odpuścić, pozwolić mu poszukać własnej drogi, dać mu czas.
Wiemy, że kochacie swoje dzieci i chcecie dla nich jak najlepiej, i że czasami lęk jest silniejszy niż wszystko inne.
Wiemy też jak ważne jest środowisko, grupa, w której można porozmawiać, opowiedzieć o swoich lękach, trudnościach, niemocy, wkurzeniu, bezradności, ale też sukcesach, radościach, dobrych chwilach. Dlatego spotykamy się i jesteśmy ze sobą. Tematy przynosicie sami, przynosi życie, ED, Wy, Wasze dzieci.
Spotkania z Agnieszką Stein odbywają się raz w miesiącu w piątki.

 

Bezpłatne zajęcia

Wspieramy rodziny edukujące w domu poprzez bezpłatne zajęcia:

  • Pracownia Montessori
  • Pracownia ceramiczna
  • stolarnia
  • orkiestra
  • wsamlas
  • grupa wsparcia ED
  • Baranki

Biuro Szkół Fundacji

Rolą Biura Szkół Fundacji jest udzielania pomocy i informacji dotyczących pracy i działania wszystkich szkół Fundacji. Należy tam kierować wszelkie pytania, uwagi i wątpliwości w kwestiach zarówno formalnych, jak i merytorycznych. Pracujące tam osoby mają też zadanie skontaktowania Państwa z konkretnymi nauczycielami i dyrektorami szkół.