LO i SP Szczecin

Szkoła Podstawowa

Leśna Szkoła – czas pozwalający rozwinąć zaradność, samodzielność i odpowiedzialność, podczas którego uczymy się obcowania z przyrodą. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu na świeżym powietrzu w dwóch grupach wiekowych. Obowiązują zapisy.
Warsztaty – cykliczne spotkania pozwalające rozwinąć różnorodne umiejętności. Informacje o aktualnych wydarzeniach można znaleźć w aktualnościach i na Facebooku.

Liceum Ogólnokształcące

Warsztaty – comiesięczne spotkania w niezobowiązującej formule. Wiemy, jak ważny jest czas spędzony w gronie innych osób, dlatego chcemy stworzyć przestrzeń, w której będziecie mogli ze sobą być. Jesteśmy otwarci na Wasze inicjatywy i chętnie spędzimy wspólnie czas. Naszą propozycją towarzyszącą tym spotkaniom jest warsztat z różnymi ludźmi, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami z różnych sfer życia.
Dobre praktyki – jeśli chcecie zobaczyć jak dany zawód wygląda od podszewki, porozmawiać z profesjonalistą w danej dziedzinie i zobaczyć z czym dana praca się wiąże zapraszamy Was do udziału w praktykach. Praktyki odbywają się w jednym z wybranych przez Was miejsc i trwają 5-10 dni, podczas których chodzicie do pracy na 3-4 godziny.

Rodzice

Grupa wsparcia – wiemy jak trudno jest się odszkolnić. Uwolnić od schematów, które mamy w głowie, bo nawet jeżeli nasze dzieci nigdy nie chodziły do szkoły, to my- rodzice- na pewno byliśmy uczniami szkół stacjonarnych.
Wiemy, że czasami jest bardzo trudno dziecku i sobie odpuścić, pozwolić mu poszukać własnej drogi, dać mu czas.
Wiemy, że kochacie swoje dzieci i chcecie dla nich jak najlepiej, i że czasami lęk jest silniejszy niż wszystko inne.
Wiemy też jak ważne jest środowisko, grupa, w której można porozmawiać, opowiedzieć o swoich lękach, trudnościach, niemocy, wkurzeniu, bezradności, ale też sukcesach, radościach, dobrych chwilach. Dlatego spotykamy się i jesteśmy ze sobą. Tematy przynosicie sami, przynosi życie, ED, Wy, Wasze dzieci.

Biuro Szkół Fundacji

Rolą Biura Szkół Fundacji jest udzielania pomocy i informacji dotyczących pracy i działania wszystkich szkół Fundacji. Należy tam kierować wszelkie pytania, uwagi i wątpliwości w kwestiach zarówno formalnych, jak i merytorycznych. Pracujące tam osoby mają też zadanie skontaktowania Państwa z konkretnymi nauczycielami i dyrektorami szkół.