20181128_110038

Ruszamy w Świat

Każdemu zdarza się czasem pozornie szalony pomysł. Na przykład na wycieczkę do Warszawy. Natychmiast, za chwilę, za dwa tygodnie. Czasem rodzice i dyrektor zgadzają się na niego bez żadnych uwag (a nawet deklarują chęć przyłączenia się). I jeśli wtedy pani w kasie teatru mówi, że nie ma szans na bilety, a pani w muzeum zaprasza na warsztaty za pół roku, to znaczy tylko tyle, że trzeba odrobinę zmodyfikować program wyprawy. I ruszyć w świat!

Zamiast teatru było planetarium, zamiast warsztatów – wizyta u Króla Maciusia I w Muzeum Polin, a na deser Centrum Nauki Kopernik. Najstarsza grupa uczniów naszej szkoły odwiedziła pod koniec listopada Warszawę. Co było ciekawsze – seans o Słońcu, Ziemi i Księżycu, eksperymenty w Koperniku czy kolejne podróże pociągiem osobowym, intercity, kolejką WKD, tramwajem i metrem? Co bardziej smakowało – domowa pizza w niezwykle gościnnych progach ośrodka edukacji domowej MMS w Grodzisku Mazowieckim, upieczone przez dziewczynki babeczki czy niezliczone ilości słodyczy „na drogę”? Kiedy było więcej śmiechu – przy samodzielnej eksploracji dworca PKP w Katowicach, kiedy graliśmy w „pląse-madąse” czy podczas wieczornego seansu filmowego? Jak to możliwe, że wszystkie osoby, które chociaż na chwilę stanęły na naszej drodze – panie w kasach biletowych, panie konduktorki, towarzysze podróży, pan szatniarz i panowie bileterzy, panie z bistro, w którym jedliśmy obiad… wszyscy byli pomocni, serdeczni i mili? Która szkolna wycieczka kończy się przejazdem pociągiem pendolino w cenie podróży pociągiem osobowym? Tak, ta wyprawa przyniosła chyba więcej pytań niż odpowiedzi. I zaostrzyła apetyt na kolejne.

Pozostaje nam tylko podziękować wszystkim, którzy się przyczynili do naszej przygody: Rodzicom naszych dzieci, Safonie, Przemkowi, Tosi i Kajtkowi, wszystkim wymienionym wcześniej pracownikom odwiedzanych przez nas miejsc i zapytać dokąd zaprowadzą nas pragnienia i wyobraźnia następnym razem? Do Krakowa, do Poznania? W Gdańsku jest Teatr Szekspirowski i morze… Niech no tylko przyjdzie wiosna!

Udostępnij