open space

Nowa przestrzeń Montessori Open Space w Bielsku-Białej!

Na początku było marzenie… O miejscu, w którym młodzież mogłaby na nowo zachwycić się nauką. Spędzić przyjemnie czas. Zachwycić się światem wokół i odkryć samych siebie.

Marzenie nie wzięło się znikąd. Edukacja, jaką znamy z tradycyjnej szkoły, wbrew pozorom sprzyja snuciu marzeń. Marzeń, rzecz jasna, o alternatywie. O nauce, która może być inna. Porywająca i inspirującą. Ciekawa i pożyteczna. O nauce, która pozwoli w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w tych, którzy się do niej zabierają.

Marzenie przerodziło się w pomysł. Pomysł – w plan. A z planu wzięło się Montessori Open Space.

Montessori Open Space to:

  • alternatywa zarówno dla tradycyjnej szkoły średniej, jak i edukacji domowej
  • przyjazne, kameralne, a zarazem nowoczesne miejsce, w którym licealiści w grupach mieszanych wiekowo spotykają się codziennie na ok. cztery godziny, by uczyć się tego, o czym samemu zdecydują, i w taki sposób, jaki uznają odpowiedni dla siebie
  • grupa młodzieży, nad którą czuwa wychowawca-tutor odpowiedzialny zarówno za rozwój osobisty licealistów, jak również ich integrację, organizację wspólnych wyjść, ciekawych dyskusji, spotkań z gośćmi itp.

Montessori Open Space jest dla:

  • licealistów lub uczniów VIII klasy, którzy potrafią i mają ochotę uczyć się samodzielnie
  • uczniów, którzy mają poczucie, że marnują czas w tradycyjnej szkole i chcieliby wziąć odpowiedzialność za edukacje w swoje ręce
  • uczniów będących w edukacji domowej, którzy czują potrzebę codziennego kontaktu z rówieśnikami lub są spragnieni energii płynącej ze wspólnej nauki
  • młodzieży, która jest ciekawa świata oraz nie boi się wyzwań

Montessori Open Space jest bezpłatne dla wszystkich uczniów szkół Fundacji Królowej Świętej Jadwigi!


Już w marcu w ścisłym centrum Bielską-Białej otwieramy nową, większą siedzibę! A co za tym idzie: rozpoczynamy rekrutację do dwóch nowych grup!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nowymi tutorami (lepiej ich poznasz oglądając filmy zamieszczone poniżej!):

Poznaj Natalię i Karola!

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram