led

Rekrutacja do Montessori Open Space w Bielsku-Białej! Ważne daty

Drodzy Uczniowie, drogie Uczennice!

Przedstawiamy Wam graficzny schemat, który w skrótowy sposób opisuje proces rekrutacji do Montessori Open Space. Składa się on z dwóch etapów, w których udział musi wziąć każdy, kto ma ochotę do nas dołączyć. Pamiętajcie też o najważniejszym: nasza propozycja skierowana jest do osób uczących się w ramach edukacji domowej i zapisanych do naszej szkoły w Koszarawie. Jeśli jednak ktoś z Was nie spełnia przynajmniej jednego z tych warunków, nie ma się czym martwić – wszystkie formalności da się załatwić szybko i przyjemnie! By dowiedzieć się więcej na ten temat, najlepiej napisać maila na adres biuromms@szkolamontessori.com.pl.

Pierwszy etap rekrutacji to rozmowy

Nasi tutorzy, którzy będą prowadzić dwie nowe grupy (Natalia i Karol) chcieliby każdej i każdemu z Was przedstawić się, opowiedzieć jaki jest ich pomysł na swoją klasę i dowiedzieć się co nieco o Was.

To nie egzamin, nie musicie obawiać się pytań o średnią ocen, dopływy Nilu i funkcje trygonometryczne (choć chętnie o tym posłuchamy jeśli tylko dla Was jest to ważne!). Rozmowy zwykle trwają od 30 do 60 minut – w dużej mierze zależy to od Was! Odbywają się w centrum Bielska-Białej, póki co w naszej dotychczasowej siedzibie na ul. Barlickiego, a już niedługo w nowej na Komorowickiej.

Drugi etap to wycieczka

Osoby, które po rozmowie uznają, że Montessori Open Space to dla nich prawdopodobnie strzał w dziesiątkę, zaprosimy na dwudniowe (jeśli tylko pandemia pozwoli) wyjście w Beskidach. Chcielibyśmy, żebyśmy wszyscy – i nasi przyszli uczniowie, i my – zobaczyli jak funkcjonuje nowa grupa. Dla nas będzie to czas rozmów z Wami, odpowiadania na Wasze pytania, dalszego opisywania jak wygląda Montessori Open Space naszych marzeń. Dla Was zaś okazja do poznania osób, z którymi być może będziecie tworzyć klasę i zastanowienia się czy na pewno chcecie się w to zaangażować.

Jeśli, zanim umówimy się na rozmowę indywidualną, chcielibyście dowiedzieć się więcej lub z nami porozmawiać, zapraszamy Was i Waszych rodziców na dzień otwarty. Jeśli zaś przyjazd do Bielska w podanych przez nas terminach jest dla Was niemożliwy, może zechcecie wziąć udział w spotkaniu online w formie Q&A. Szczegóły znajdziecie na załączonej grafice.

Jak się zgłosić?

Zapraszamy Was do edukacyjnej przygody, której my już nie możemy się doczekać. Jesteśmy ciekawi Waszych motywacji, by stać się częścią Montessori Open Space, Waszych pasji i marzeń. Chcielibyśmy, stworzyć ekipę ciekawych świata, otwartych osób, które w proponowanym przez nas sposobie nauki widzą szansę, by swoje edukacyjne losy wziąć we własne ręce. Jeśli podoba Ci się ten pomysł i chcesz z nami współtworzyć Montessori Open Space, zgłoś się do naszych tutorów:

Zapraszamy!
Natalia, Karol, Mateusz – tutorzy Montessori Open Space w Bielsku-Białej

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram