rozmowy

Rozmowy o postępującej tabuizacji śmierci i konsekwencjach, które wynikają z tego procesu

Druga wrocławska grupa LED na pierwszym październikowym spotkaniu intensywnie rozmawiała o postępującej tabuizacji śmierci i konsekwencjach, które wynikają z tego procesu dla społeczeństw i jednostek.

Dyskutowaliśmy o roli Thanatosai jego brata Hypnosa w kulturze. Pojawił się wątek ars bene moriendi oraz tańca śmierci jako sposobów radzenia sobie z lękiem. Zahaczyliśmy również o współczesne próby stawienia czoła temu trudnemu tematowi – warsztaty umierania prowadzone na całym świecie czy telefon na wietrze postawiony w Japonii i… Polsce.

Drugie spotkanie służyło integracji z nowymi osobami w grupie, a zakończyło się bardzo przyjemną wizytą we wrocławskiej Czajowni. Nowe doznania smakowe wpisujemy na listę wartościowych doświadczeń! Tygrysie źródło Nimfa wodna i inne cudne herbaty podbiły serca wielu!

Udostępnij