plener

Rodzinny Plener Rysunkowy

21-28 lipca 2019

Warsztaty dla dzieci i rodziców
Prowadząca: Joanna Pętkowska-Hankel
Miejsce:
Krzyżowa, ul. Jana Pawła II 190

1. Opis
Zajęcia mają na celu przede wszystkim rozwinięcie umiejętności widzenia przestrzennego i przenoszenia obserwacji na papier. Codzienne rysowanie i malowanie w plenerze pozwoli uczestnikom poznać podstawowe zagadnienia związane z rysunkiem z natury, perspektywą i kompozycją. Równolegle będziemy ćwiczyć użycie techniki suchej (ołówek, kredka), jak i uczyć się malowania akwarelą. Wszystkie zagadnienia przedstawione będą na poziomie odpowiednim dla uczestników – warsztaty skierowane są zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych. Zajęcia, prócz sporej dawki wiedzy i doświadczeń praktycznych, dostarczą wszystkim radości związanej z samodzielną twórczością, odnajdywaniem piękna przyrody i architektury, a przede wszystkim z życzliwą, kreatywną atmosferą pracy.

Koszt i zapisy:

  • 600zł / osoba (dzieci i dorośli tak samo)
  • 450 zł dla uczniów i rodziców z edukacji domowej z naszych szkół.

Koszt pleneru, zawiera zakwaterowanie (wyżywienie we własnym zakresie – wyposażona kuchnia na miejscu), koszt materiałów oraz prowadzącego. 

Zapisy: ola@szkolamontessori.com.pl


2. Program ramowy
– przyjazd w niedzielę 21.07, wyjazd w niedzielę 28.07
– w poniedziałek 22.07 o 10:00 spotkanie z uczestnikami: przedstawienie idei warsztatów i programu szczegółowego; zajęcia wprowadzające w sali
Codziennie:
– rano zajęcia rysunkowe w plenerze: ogród, łąka, strumień, pobliska architektura itp.
– po południu kontynuacja warsztatów dla chętnych
– o 21:00 spotkanie z rodzicami – rozmowy o rysunkach
– warsztaty o charakterze rodzinnym: rodzice sprawują opiekę nad dziećmi w trakcie rysowania i sami rysują
– w trakcie rysowania korekty prowadzącej
– przy złej pogodzie rysowanie we wnętrzu
– czas warsztatów uzależniony od możliwości i wytrwałości dzieci


3. Potrzebne materiały
Materiały rysunkowe zapewnione są w kosztach warsztatów.
Materiały dodatkowe, które należy zabrać, wymienione są poniżej.
– lekka deska (podkładka pod papier) oraz uchwyty do papieru lub taśma klejąca papierowa
– składane krzesełko plenerowe
– kapelusz i okulary przeciwsłoneczne
– środki przeciw komarom i meszkom
– chusteczki higieniczne lub papier toaletowy
– puste opakowanie po spray’u do szyb lub kwiatów

4. Joanna Pętkowska-Hankel – prowadząca

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Jestem doktorantką na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej (WA PW) oraz Technische Universität Berlin. Prowadzę zajęcia z Rysunku Odręcznego w Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby WA PW. Nauczaniem rysunku architektonicznego i malarstwa akwarelowego zajmuję się już od 10 lat. Od 2014 roku prowadzę rodzinne warsztaty rysunkowe w Krzyżowej. Należę do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. W 2015 roku wydany został przez Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej autorski album „Joanna Pętkowska Akwarele Watercolours”.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram