plener

Rodzinny Plener Rysunkowy

21-28 lipca 2019

Warsztaty dla dzieci i rodziców
Prowadząca: Joanna Pętkowska-Hankel
Miejsce:
Krzyżowa, ul. Jana Pawła II 190

1. Opis
Zajęcia mają na celu przede wszystkim rozwinięcie umiejętności widzenia przestrzennego i przenoszenia obserwacji na papier. Codzienne rysowanie i malowanie w plenerze pozwoli uczestnikom poznać podstawowe zagadnienia związane z rysunkiem z natury, perspektywą i kompozycją. Równolegle będziemy ćwiczyć użycie techniki suchej (ołówek, kredka), jak i uczyć się malowania akwarelą. Wszystkie zagadnienia przedstawione będą na poziomie odpowiednim dla uczestników – warsztaty skierowane są zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych. Zajęcia, prócz sporej dawki wiedzy i doświadczeń praktycznych, dostarczą wszystkim radości związanej z samodzielną twórczością, odnajdywaniem piękna przyrody i architektury, a przede wszystkim z życzliwą, kreatywną atmosferą pracy.

Koszt i zapisy:

  • 600zł / osoba (dzieci i dorośli tak samo)
  • 450 zł dla uczniów i rodziców z edukacji domowej z naszych szkół.

Koszt pleneru, zawiera zakwaterowanie (wyżywienie we własnym zakresie – wyposażona kuchnia na miejscu), koszt materiałów oraz prowadzącego. 

Zapisy: ola@szkolamontessori.com.pl


2. Program ramowy
– przyjazd w niedzielę 21.07, wyjazd w niedzielę 28.07
– w poniedziałek 22.07 o 10:00 spotkanie z uczestnikami: przedstawienie idei warsztatów i programu szczegółowego; zajęcia wprowadzające w sali
Codziennie:
– rano zajęcia rysunkowe w plenerze: ogród, łąka, strumień, pobliska architektura itp.
– po południu kontynuacja warsztatów dla chętnych
– o 21:00 spotkanie z rodzicami – rozmowy o rysunkach
– warsztaty o charakterze rodzinnym: rodzice sprawują opiekę nad dziećmi w trakcie rysowania i sami rysują
– w trakcie rysowania korekty prowadzącej
– przy złej pogodzie rysowanie we wnętrzu
– czas warsztatów uzależniony od możliwości i wytrwałości dzieci


3. Potrzebne materiały
Materiały rysunkowe zapewnione są w kosztach warsztatów.
Materiały dodatkowe, które należy zabrać, wymienione są poniżej.
– lekka deska (podkładka pod papier) oraz uchwyty do papieru lub taśma klejąca papierowa
– składane krzesełko plenerowe
– kapelusz i okulary przeciwsłoneczne
– środki przeciw komarom i meszkom
– chusteczki higieniczne lub papier toaletowy
– puste opakowanie po spray’u do szyb lub kwiatów

4. Joanna Pętkowska-Hankel – prowadząca

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Jestem doktorantką na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej (WA PW) oraz Technische Universität Berlin. Prowadzę zajęcia z Rysunku Odręcznego w Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby WA PW. Nauczaniem rysunku architektonicznego i malarstwa akwarelowego zajmuję się już od 10 lat. Od 2014 roku prowadzę rodzinne warsztaty rysunkowe w Krzyżowej. Należę do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. W 2015 roku wydany został przez Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej autorski album „Joanna Pętkowska Akwarele Watercolours”.

Udostępnij