plener

Rodzinne Warsztaty Rysunkowe i Malarskie w Krzyżowej

18-23 lipca 2022, Krzyżowa
Warsztaty dla dzieci i rodziców

Prowadzący: Jasiek Balcerzak

Planowane zajęcia rysunkowe i malarskie w ramach pleneru w Krzyżowej przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i dorosłych a ukierunkowane będą przede wszystkim w stronę umiejętności „widzenia”. Podejście takie wiąże się z dużą swobodą w podejściu do realizacji plastycznych, które nie wymaga doświadczenia w rysunku i malarstwie a jedynie chęci do działania i uwagi, która będzie głównym orężem w próbach przedstawienia rzeczywistości. Inaczej mówiąc, w czasie warsztatów skupimy się na tym jak świat wygląda, a nie jak go pamiętamy, oczywiście opierając się na naszych mocno ograniczonych zmysłach! Tematami plastycznymi będą okolice Krzyżowej, a więc natura oraz architektura a w przypadku gorszej pogody wspomagać się będziemy martwymi naturami ustawianymi pod dachem. Przewidziane techniki plastyczne to ołówek, suchy pastel, tłusty pastel i tempera/plakatówka.

Program ramowy

– przyjazd w poniedziałek 18 lipca, zakończenie warsztatów w piątek 22 lipca (popołudniu). Chętne osoby mogą zostać do sobotniego poranka.
– w poniedziałek 18 lipca o 20:00 spotkanie z uczestnikami: przedstawienie idei warsztatów i programu

Codziennie:

  • rano zajęcia rysunkowe w plenerze: ogród, łąka, strumień, pobliska architektura itp.
  • po południu kontynuacja warsztatów dla chętnych 
  • wieczorem o 21:00 spotkanie z rodzicami – rozmowy o rysunkach
  • warsztaty o charakterze rodzinnym: rodzice sprawują opiekę nad dziećmi w trakcie rysowania i sami rysują 
  • w trakcie rysowania korekty prowadzącego
  • przy złej pogodzie rysowanie we wnętrzu
  • czas warsztatów uzależniony od chęci, możliwości i wytrwałości dzieci

Potrzebne materiały 

Materiały rysunkowe zapewnione są w kosztach warsztatów.

Materiały dodatkowe, które należy zabrać, wymienione są poniżej.

– lekka deska (podkładka pod papier) oraz uchwyty (klipsy) do papieru lub taśma klejąca papierowa
– składane krzesełko plenerowe 
– kapelusz i okulary przeciwsłoneczne
– środki przeciw komarom i meszkom
– chusteczki higieniczne lub papier toaletowy

Jasiek Balcerzak – prowadzący

Ukończyłem Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczę plastyki w szkole średniej IBO oraz prowadzę zajęcia z malarstwa na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Jestem też czynnym malarzem wystawiając swoje prace w galeriach sztuki.

Zapisy

Zapisy za warsztaty prosimy kierować drogą mailową na adres: kontakt@usawickich.pl.

Koszt warsztatów:

  • 750 zł / osoba

Cena warsztatów obejmuje warsztaty, materiały (prócz tych, wyszczególnionych powyżej) oraz nocleg z pościelą w Domu Gościnnym U Sawickich, ul. Jana Pawła II 190, Krzyżowa.

Udostępnij