Leśna ED4

Rodzinna Letnia Szkoła Leśnej Edukacji

24-30 lipca 2022, Krzyżowa
Warsztaty dla dzieci i rodziców

Prowadzący:
Ewa Kaliszuk | Dorota Piszczatowska | Izabella Kucharczyk | Adam Kaliszuk

Dla kogo?

Dla całych rodzin. Dla rodziców i dla dzieci. 

Dla dzieci, by zaznały radości swobodnej zabawy w środowisku przyrodniczym. 

Dla rodziców, by podążyli za swoimi dziećmi i przypatrzyli się, gdzie i dlaczego czują się naturalnie, co lubią, a czego nie lubią, co je wzmacnia i uwalnia właściwy ich naturze potencjał rozwojowy.

Dla rodziców, by wzmocnili się poprzez doświadczenie radości swobodnej, osobistej  twórczości, a zarazem nabyli praktyczną wiedzę i narzędzia do tego, jak czerpiąc ze środowiska przyrodniczego, wspierać dzieci poprzez działania z zakresu terapii integracji sensorycznej.

Dla rodziców, aby nabierali odwagi do śmiałego współtowarzyszenia otoczenia edukacyjnego swoich dzieci, aby rozbudzać ich i swoją przy okazji ciekawość świata, odkrywać i karmić wewnętrzną motywację do uczenia się i stopniowego przejmowania odpowiedzialności za cały proces własnego rozwoju.

Co?

Działania wsparciowo-twórczo-rozwojowe rozłożone swobodnie na każdy dzień Rodzinnej Letniej Szkoły. Podpowiadające, jak na co dzień, czerpać z bogactwa środowiska przyrodniczego. Inspirujące do własnych poszukiwań. Dające radość osobistego doświadczenia – tak dzieciom jak i rodzicom – swobodnej twórczości w środowisku przyrodniczym. 

To połączenie pracowni twórczej z pracownią integracji sensorycznej i pracownią przyrodniczą. To spotkanie praktyków – teoretyków – rodziców. To możliwość rozmów i konsultacji w przyrodzie i w sali ze specjalistami w dziedzinie (integracji sensorycznej, rozwoju dzieci, edukacji…).

To także wspaniałe połączenie czasu rodzinnego, wakacyjnego z możliwością samorozwoju, odkrywania nowych ścieżek rodzicielstwa oraz docenienia siebie jako wystarczająco dobrego rodzica!

Rozpoczynamy 24 lipca o godzinie 18.00 (spotkanie organizacyjne), warsztaty kończymy 29 lipca o godzinie 18.00.

Zapisy, zgłoszenia, pytania

Wszelkie informacje oraz zgłoszenia chęci udziału można przesyłać na adres ewa.kaliszuk@szkolamontessori.com.pl.

Koszt warsztatów:

  • 750 zł / osoba

Cena warsztatów obejmuje warsztaty, materiały oraz nocleg z pościelą w Domu Gościnnym U Sawickich, ul. Jana Pawła II 190, Krzyżowa.

Udostępnij