solidarni

Przyłeków – wspieramy Nauczycieli

Nie wypowiedzieliśmy się do tej pory na temat strajku nauczycieli, ale nie dlatego, że go nie popieramy. 
Pracujemy w szkole niepublicznej. Nie obowiązuje nas Karta Nauczyciela. Od 8 kwietnia jesteśmy punktualnie na zajęciach z uczniami i nie strajkujemy, ale jednak – jako NAUCZYCIELE – musimy powiedzieć, dlaczego ten strajk POPIERAMY!

Popieramy go, bo chcielibyśmy, aby nasze (i Wasze, Pani, Pana, Twoje) dzieci – marząc o szanowanej i dobrze wynagradzanej pracy w przyszłości, nie myślały tylko o karierze lekarza, prawnika, informatyka, ale mogły powiedzieć: “Chcę być nauczycielem!”. I żebyśmy mieli pewność, że również nasze dzieci nie są nauczane przez sfrustrowane i przemęczone osoby, biegające między jedną a drugą szkołą.

Z całego serca wspieramy nasze Koleżanki i Kolegów po fachu, którzy przyłączyli się do strajku! I wcale nie chodzi tu o podwyżki. Oczywistością jest, że te powinny zostać przyznane już dawno temu. Nauczyciele nie zarabiają tych astronomicznych kwot, o których głośno w mediach. Nie pracują również 18 godzin tygodniowo!

Jest nam niezmiernie przykro, iż prestiż naszego zawodu, wybranego świadomie, z powołania i pasji, upadł tak nisko! Ktoś powie, że sami sobie na to zasłużyliśmy, bo przecież nic nie robimy i jeszcze mamy wakacje. Owszem, mamy wakacje, ale są one niezbędne do zachowania przez nas zdrowia fizycznego i psychicznego. Są one również potrzebne naszym rodzinom, którym w roku szkolnym poświęcamy zdecydowanie za mało czasu. Nie trwają również tyle, ile faktycznie wszyscy myślą.

Będąc nauczycielami, stajemy się przewodnikami dziecka we wspólnej podróży w poznawaniu świata. Marzymy o większej wolności działania i zaufaniu społecznym. O zmianie systemu edukacyjnego, który – w końcu! – będzie stale i śmiało czerpał z wiedzy neurobiologicznej, z ogromnego doświadczenia świata biznesu, z głośnego wołania o absolutną konieczność kształtowania kompetencji przyszłości (krytyczne myślenie, komunikacja, kooperacja i kreatywność).

Znakomita większość z nas już posiada i stosuje te umiejętności. I kocha to, co robi. Marzymy, że wreszcie to wszystko, co robimy, zostanie docenione. „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”! Pozdrawiamy i wspieramy STRAJKUJĄCYCH NAUCZYCIELI

Cały Zespół z Przyłękowa

Udostępnij