rosseta

Programy językowe – ważna informacja

Drodzy Rodzice, 
Drodzy Uczniowie ED,
Jak co roku piszemy do Was z ofertą kursów językowych. Mamy dla Was dwa – Mango Languages oraz Rosetta Stone

Kilka słów o każdym. 

Mango Languages – jest programem skierowanym do starszych użytkowników – bazuje na scenkach tematycznych, tłumaczeniu – daje możliwość odsłuchu tekstów źródłowych, nagrania siebie oraz porównania z tym jak mówi lektor.
Ma też dużą ofertę dostępnych języków które można zmieniać – niestety – tylko języka angielskiego można się uczyć „po polsku” – pozostałe 20 języków to tłumaczenie bazujące na j. angielskim – ma to swoje zalety.

Rosetta Stone – to program chyba najbardziej znany na rynku kursów językowych. Stosuje metodę imersji – całkowitego zanurzenia w języku – praktycznie bez „tłumaczenia” z języka na język – daje duże możliwość również wśród najmłodszych uczniów naszych szkół – przy drobnej pomocy ze strony rodzica w czasie pierwszych lekcji.
Ponadto posiada wbudowaną funkcję rozpoznawania mowy – narzędzie doskonalone z roku na rok – które umożliwia kształcenie wymowy nowych słów. 

W przypadku obu programów – możliwa jest swobodna zmiana języka uczenia się wedle uznania w każdej chwili. Oba programy są dostępne poprzez przeglądarkę internetową – dostępne więc są  zarówno na komputerach jak i urządzeniach mobilnych. Oba programy również posiadają swoje aplikacje mobilne, które są bardzo przystępne. 

Mango Languages – jest programem darmowym dla uczniów ED. 
Natomiast, jako że Rosetta Stone jest programem drogim – prosimy Państwa o pomoc w finansowaniu zakupu w wysokości 200 zł / profil/ rok dla uczniów naszych szkół. 

Jeśli znają Państwo kogoś spoza ED, kto byłby zainteresowany zakupem a tym samym wsparciem naszej Fundacji – istnieje taka możliwość – cena w tej sytuacji wynosi 600 zł/profil/rok.

Aby móc korzystać z wybranego programu serdecznie prosimy o kontakt pod adresem: kursyjezykowe@szkolamontessori.com.pl.

Staramy się odpisywać w przeciągu 48 godzin jednak w przypadku pierwszych dwóch tygodni prosimy o większą wyrozumiałość  bo jak pokazuje doświadczenie spływa wtedy mnóstwo Państwa deklaracji i pytań – na które postaramy się systematycznie odpisywać. 

Z życzeniami ciekawej i owocnej pracy z programami językowymi
Zespół Techniczny
Sabina Bednarz
Mateusz Kapała 

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
zamknij