rosseta

Programy językowe – ważna informacja

Drodzy Rodzice, 
Drodzy Uczniowie ED,
Jak co roku piszemy do Was z ofertą kursów językowych. Mamy dla Was dwa – Mango Languages oraz Rosetta Stone

Kilka słów o każdym. 

Mango Languages – jest programem skierowanym do starszych użytkowników – bazuje na scenkach tematycznych, tłumaczeniu – daje możliwość odsłuchu tekstów źródłowych, nagrania siebie oraz porównania z tym jak mówi lektor.
Ma też dużą ofertę dostępnych języków które można zmieniać – niestety – tylko języka angielskiego można się uczyć „po polsku” – pozostałe 20 języków to tłumaczenie bazujące na j. angielskim – ma to swoje zalety.

Rosetta Stone – to program chyba najbardziej znany na rynku kursów językowych. Stosuje metodę imersji – całkowitego zanurzenia w języku – praktycznie bez „tłumaczenia” z języka na język – daje duże możliwość również wśród najmłodszych uczniów naszych szkół – przy drobnej pomocy ze strony rodzica w czasie pierwszych lekcji.
Ponadto posiada wbudowaną funkcję rozpoznawania mowy – narzędzie doskonalone z roku na rok – które umożliwia kształcenie wymowy nowych słów. 

W przypadku obu programów – możliwa jest swobodna zmiana języka uczenia się wedle uznania w każdej chwili. Oba programy są dostępne poprzez przeglądarkę internetową – dostępne więc są  zarówno na komputerach jak i urządzeniach mobilnych. Oba programy również posiadają swoje aplikacje mobilne, które są bardzo przystępne. 

Mango Languages – jest programem darmowym dla uczniów ED. 
Natomiast, jako że Rosetta Stone jest programem drogim – prosimy Państwa o pomoc w finansowaniu zakupu w wysokości 200 zł / profil/ rok dla uczniów naszych szkół. 

Jeśli znają Państwo kogoś spoza ED, kto byłby zainteresowany zakupem a tym samym wsparciem naszej Fundacji – istnieje taka możliwość – cena w tej sytuacji wynosi 600 zł/profil/rok.

Aby móc korzystać z wybranego programu serdecznie prosimy o kontakt pod adresem: kursyjezykowe@szkolamontessori.com.pl.

Staramy się odpisywać w przeciągu 48 godzin jednak w przypadku pierwszych dwóch tygodni prosimy o większą wyrozumiałość  bo jak pokazuje doświadczenie spływa wtedy mnóstwo Państwa deklaracji i pytań – na które postaramy się systematycznie odpisywać. 

Z życzeniami ciekawej i owocnej pracy z programami językowymi
Zespół Techniczny
Sabina Bednarz
Mateusz Kapała 

Udostępnij