zebranie2

Program Jesiennego Zlotu ED

Koszarawa Bystra, 5 października 2019

9.00
Msza święta w kościele parafialnym w Koszarawie (na dole) – ojciec Przemysław Ciesielski OP, duszpasterz ED

Od 9.30 – 10.00
Oddawanie dzieci na zajęcia sportowe i plastyczne w GOKu w KOSZARAWIE, na dole! (nie potrzebne wcześniejsze zgłoszenie dzieci). Dzieci dostaną bułeczkę i herbatkę. Bardzo prosimy o odpowiedni ubiór i obuwie na salę.

9.50
Zbiórka dzieci na wyprawę w góry, na placu przed szkołą w Koszarawie Bystrej. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie dzieci na udział w wyprawie: adamkaliszuk@gmail.com. Pamiętajmy o odpowiednim ubiorze, butach, jedzeniu i piciu!

10.10 
ROZPOCZĘCIE ZLOTU dla rodziców w ogrodzie szkoły w Koszarawie Bystrej.

10.30 – 11.00
o EDUKACJI DOMOWEJ w naszych szkołach w roku 2019/20 opowiedzą Ola i Marcin Sawiccy

11.15- 13.00 
UNCONFERENCE

13-14.00 
OGNISKO, kiełbaski….

14.00- 16.00
SPOTKANIA TEMATYCZNE:
– ED MMS na Dolnym Śląsku: dyrektor Agnieszka Jakoniuk
– ED MMS na Mazowszu: dyrektorzy Safona i Przemysław Kozielec
– ED MMS w Wielkopolsce: dyrektor Kamila Chatian
– ED MMS w Małopolsce: EDU Akcja Kraków – rodzice
– KREDA magazyn kreatywnej edukacji
– Szkoła Umiejętności Wychowawczych – Maria Berlińska
– LO Montessori (klasy LED) – Jan Sawicki
– Kursy i warsztaty Montessori – Katarzyna Szczotka
– programy językowe: Rosetta i Mango – Sabina Bednarz i Mateusz Kapała
– warsztat ” O uczeniu się słów kilka…” – Kamila Chatian
– pierwsze kroki w ed dla rodziców młodszych dzieci – Katarzyna Szczotka i Monika Kłosowicz
– MMS Wyprawa – Adam Kaliszuk
– o kształceniu specjalnym w naszych szkołach – Agnieszka Suszko
– „Pożytek z bobrów” – opowieść dla dużych i małych – Piotr Topiński
– warsztaty „Sites.Google” – Tomasz Chyra (zapisy)

Nasze BIURO SZKÓŁ FUNDACJI zaprasza od godziny 13.00-15.00 (jak będzie potrzeba to dłużej). Będzie możliwość odebrania podręczników.

KAWIARNIA Montessori Open Space
Nasi licealiści uczący się na codzień w MONTESSORI OPEN SPACE W Bielsku Białej, zapraszają od rana na kawę i herbatę!

Chętnie opowiedzą o nowym pomyśle, jakim jest codzienna, wspólna nauka i dlaczego się na nią zdecydowali, choć poświęcają dziennie wiele czasu na dojazd… Całkowity dochód z kawiarni zostanie przeznaczony na wyposażenie pracowni OPEN SPACE, zachęcamy do wsparcia tej bardzo ciekawej i zupełnie nowej inicjatywy!

Po raz kolejny chcemy urządzić w czasie zlotu WYMIENIALNIĘ: zachęcamy, żeby przywieźć ubrania (zwłaszcza jesienno-zimowe czy narciarskie), książki, pomoce czy gry, które chcecie oddać. Panuje u nas zasada „bierzesz to, czego potrzebujesz, oddajesz czego nie potrzebujesz”. Można tylko brać! Nie ma zależności „jeden za jeden” – bierze się tyle, ile się przyda. Panuje pełna dowolność i dobrowolność. Przy okazji można – ale nie trzeba! – wrzucić do puszki parę groszy…. tym razem na nasz OPEN SPACE w Bielsku 🙂

ZAPRASZAMY Was wszystkich, całe rodziny i przyjaciół . Na zlot nie trzeba się zapisywać, za wyjątkiem zgłaszania dzieci na wyprawę w góry. Wystarczy po prostu przyjechać i być, dzieląc się sobą, swoim doświadczeniem, entuzjazmem a także oczekując wsparcia innych, zachęty i dobrego słowa! Jak zwykle zachęcamy do przywiezienia DOMOWEGO CIASTA!

Czujmy się wszyscy gospodarzami tego wydarzenia!
Ola i Marcin Sawiccy

Udostępnij