led wroclaw

Pracowity wrzesień we Wrocławiu

Za nami pracowity wrzesień. Integrowaliśmy się ze sobą i z kulturą na 18 edycji Millenium Docs Against Gravity we Wrocławiu. Poza debatą o dylematach syryjskich i ukraińskich imigrantów, duże wrażenie zrobił na nas film „Furia” i spotkanie, po filmie, z bohaterką filmu Aleksandrą Rolą.

Następnego dnia omawialiśmy nasze wrażenia i wnioski. Odkryciom nie było końca! Kolejne spotkania to portret Marka Piotrowskiego z filmu „Wojownik” i omówienie tego, co odkrywa przed nami ten film. Świetnie uwypuklone podobieństwa i różnice z bohaterką „Furii”.

Po południu uczestniczyliśmy w bardzo udanym spotkaniu licealistów z wrocławskiego ED i wraz z wrocławskim Montessori Open Space ogarnęliśmy wybory naszej przedstawicielki do Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia.

Kolejny dzień to udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym (jeden z nas jest jego współorganizatorem, co widać po gustownej kamizelce) i omawianie filmu „Wizyta” Marcela Łozińskiego.

Świetna grupa, udany miesiąc i duże oczekiwania na przyszłość…

Udostępnij