drohiczyn

Portrety patronów i teatrzyk w Drohiczynie

Kolejny weekend drohiczyńskich Baranków za nami. Oswajaliśmy przestrzeń katedry, rysowaliśmy, nazywaliśmy to co widzimy, dotykaliśmy, chłonęliśmy, byliśmy… Po obejrzeniu teatrzyku obrazkowego o świętej Katarzynie z Sieny, tworzyliśmy portrety swoich świętych patronów wyklejając ich ubrania z najprawdziwszych materiałów. Wieczorne barankowe rozmowy przeciągnęły się do późnych godzin nocnych 🙂 Następnego dnia, po uważniejszym przyjrzeniu się proroctwom zapowiadającym przyjście Mesjasza, każda z rodzin zamieniła się w ilustratorów i stworzyła własny obraz do teatrzyku Kamishibai o dzieciństwie Pana Jezusa. W ten sposób powstał nasz wspólny drohiczyński teatrzyk całkowicie oparty na Słowie Pana.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram