Writing a letter with old fashioned fountain pen. Lettering and calligraphy.

Pismo rondowe – warsztaty kaligrafii | Czerwiec 2021

Pismo rondowe swoją nazwę zawdzięcza okrągłym formom litery. Obłe, równe litery składają się na bardzo ozdobny krój pisma, który swoimi korzeniami sięga XVI-wiecznej Francji. 

Zapraszamy na warsztaty kaligrafii, na których poznamy tajniki sztuki pięknego pisania.

  • nauczymy się posługiwania tradycyjnymi narzędziami: stalówką i obsadką-maczanymi w atramencie.
  • poznamy klasyczne litery, ich historię, nauczymy się pracować z literą, dowiemy jak unikać błędów i jak ćwiczyć.

Zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak również te, które miały już styczność z kaligrafią. Pracujemy indywidualnie, we własnym tempie.

O prowadzącej

Dominika Furgał – o kaligrafii i pięknych literach marzyłam od dawna. Jednak los chciał inaczej. Były ważniejsze sprawy, bardziej przyziemne, które powodowały, ze litery musiały poczekać…

Na wszystko przychodzi czas, a ten mój nadszedł prawie 6 lat temu gdy rozpoczęłam przygodę z kaligrafią. Przez 3 lata regularnie pracowałam nad  doskonaleniem kursywy angielskiej czyli copperplate oraz spencerian, roundhand, italiki i fundational script. W zeszłym roku dołączyła uncjała oraz bastarda włoska.
 
Od 6 lat uczę się w Atelier Landowska i Bodziony, natomiast od trzech lat uczę się również na kursach w Stanach Zjednoczonych u kaligrafów zrzeszonych w organizacji Master Penman.
 
Życzę wszystkim wspaniałej zabawy z kaligrafią, może to tu rozpocznie się Wasza przygoda! 

Terminy i miejsce

Zapraszamy na kurs pisma rondowego w terminie 3 – 6 czerwca 2021. Tygodniowy zjazd to 25 godzin zajęć:

Poniedziałek – start 15.00
Piątek – zakończenie 12.00

Miejsce: Dom Oli i Marcina Sawickich w Krzyżowej

Do dyspozycji mamy pokoje rodzinne z pościelą oraz w pełni wyposażoną kuchnię. Posiłki każdy przygotowuje sobie we własnym zakresie. W pobliżu znajdują się sklepy i karczmy.

Uczestnicy warsztatów otrzymają:
– pióro
– oraz wszelkie potrzebne materiały, takie jak papier i atrament

Koszty i zapisy

Koszt dla uczestników warsztatów (obejmuje zakwaterowanie, warsztaty kaligrafii, materiały oraz kwotę, którą z każdych warsztatów przeznaczamy Fundacji).

  • 700 zł/os

Koszt dla osób nie biorących udziału w warsztatach:

  • 250 zł/os.

Prosimy o zapisywanie się za pomocą poniższego formularza lub bezpośrednio pod adresem  warsztaty@szkolamontessori.com.pl. Chętnie odpowiemy także na Państwa pytania!

Pamiętajmy, że kaligrafia to nie tylko litery, to również wyjątkowi ludzie, którzy doceniają detale i dobre rzemiosło. Piękne litery potrafią kreować wyjątkowe chwile. Kaligrafia wnosi do naszej codzienności element medytacji, skupiamy się na poprawnej formie liter, uspokajamy myśli, odrywamy się od codziennego zgiełku. Pisanie angażuje zmysły, usprawnia myślenie, wpływa na naszą kreatywność i poczucie estetyki.

Zapraszamy do świata pięknych liter!

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram