piknik

Piknikiem na wsi… w centrum śląskiej metropolii

Pierwsze w tym roku spotkanie katowickiej grupy LED było piknikiem na wsi… w centrum śląskiej metropolii. Zanim jednak dotarliśmy do Górnośląskiego Parku Etnograficznego, odwiedziliśmy wystawę w BWA „Język geometrii. Trwałość sztuki”.

Rozmawialiśmy o dziełach, które mimo swej „kanciastości” do nas w jakiś sposób przemawiają i usiłowaliśmy zgłębić, co o tym decyduje. W chorzowskim skansenie budowaliśmy mosty — dosłownie i metaforycznie: poznając siebie i swoje pasje, dzieląc się doświadczeniami i zajadając samodzielnie przygotowane pyszności.

Cała grupa konstruowała most Leonarda — zamieniając dzięki współpracy zestaw deseczek w dzieło architektury mistrza renesansu. I — co dużo ważniejsze — grupę nowo poznanych osób w zespół, w którym każdy ma rolę do spełnienia. Było trochę łażenia, zwiedzania i dużo rozmów, także przy ognisku. 

Udostępnij