krakopenspace2

Pierwsze miesiące krakowskiego Montessori Open Space

We wrześniu wystartował pierwszy Open Space w Krakowie! Spotykamy się 4 dni w tygodniu, poświęcając czas przede wszystkim na naukę.

Na początku zintegrowaliśmy się w Dolinie Będkowskiej. Pierwszy miesiąc upłynął nam na rozmowach, warsztatach z tworzenia map myśli, poznawaniu się oraz w dużym stopniu na nauce.

W październiku odbyły się warsztaty z lepszej komunikacji przeprowadzone przez panią Elę Brylską, która opowiedziała nam o swojej pracy oraz o tym, co trzeba zrobić, żeby porozumieć się z drugim człowiekiem.

Odwiedził nas także Olek Antoszek, który pokazał nam różne narzędzia, dzięki którym możemy lepiej zarządzać naszym mózgiem, motywować go do pracy unikając rozpraszaczy. Każdy z nas zadaje sobie teraz pytanie: co jest moją motywacją? Dlaczego się uczę? Jaki jest mój cel?

W tym miesiącu wspólnie obejrzeliśmy także film pt. „Cały ten cukier”. Polecamy. Uświadomił nam, ile ukrytych cukrów spożywamy każdego dnia!

Licealiści w dalszym ciągu się uczą, z przerwami na grę w planszówki. Mamy też Discussion Club, co drugi piątek, czyli luźne konwersacje w języku angielskim.

Udostępnij