pierwsze kroki

Pierwsze kroki w Metodzie Montessori

 • Na warsztaty zapraszamy nauczycieli, rodziców i wszystkich tych, którzy chcą wykorzystać metodę Montessori w swojej pracy z dziećmi
 • Tematem warsztatów będzie wczesna edukacja dziecka z wykorzystaniem Metody Montessori. Poruszymy na nich następujące zagadnienia:

– Wprowadzenie do czytania. Od czego zacząć przygodę z czytaniem? W jaki sposób stworzyć dziecku dobre warunki  do samodzielnej lektury? Jak motywować do czytania? Po jakie materiały sięgać?

– Wprowadzenie do pisania. Jak przygotować dziecko do pisania? W jaki sposób ćwiczyć rękę? Czym pisać? Jak przejść od litery, głoski, słowa aż do zdania? Po jakie materiały sięgać? Tworzenie plakatów i książeczek. Pomysły na ubogacenie słownictwa. Słuchanie i mówienie- jak ćwiczyć uważność?

– Wprowadzenie cyfr i liczb. Pierwsze działania na liczbach (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, porównywanie liczb, rozpoznawanie liczb parzystych i nieparzystych). Pomysły na wprowadzenie kalendarza i zegara.

– Wprowadzanie poszczególnych zagadnień będzie się opierać na pracy z pomocami zarówno  montessoriańskimi, jak i tymi stworzonymi przez nas.

 • Termin: 24 – 25 maja 2019

  piątek od godz. 16.00 do godz. 19.00

  sobota od godz. 9.00 do godz. 18.00

 • Miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Żywcu – Kolebach, ul. Pod Łyską 36

 • Prowadzący: Marta Haczek, Magdalena Moszczak – Wierzbinka

 • Koszt warsztatów: 350,00 zł. Wpłatę prosimy przelać na konto Fundacji z dopiskiem „Opłata za warsztaty Montessori”

  ING Bank Śląski    06 1050 1025 1000 0023 1691 8701

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram