pierwsze kroki

Pierwsze kroki w Metodzie Montessori

 • Na warsztaty zapraszamy nauczycieli, rodziców i wszystkich tych, którzy chcą wykorzystać metodę Montessori w swojej pracy z dziećmi
 • Tematem warsztatów będzie wczesna edukacja dziecka z wykorzystaniem Metody Montessori. Poruszymy na nich następujące zagadnienia:

– Wprowadzenie do czytania. Od czego zacząć przygodę z czytaniem? W jaki sposób stworzyć dziecku dobre warunki  do samodzielnej lektury? Jak motywować do czytania? Po jakie materiały sięgać?

– Wprowadzenie do pisania. Jak przygotować dziecko do pisania? W jaki sposób ćwiczyć rękę? Czym pisać? Jak przejść od litery, głoski, słowa aż do zdania? Po jakie materiały sięgać? Tworzenie plakatów i książeczek. Pomysły na ubogacenie słownictwa. Słuchanie i mówienie- jak ćwiczyć uważność?

– Wprowadzenie cyfr i liczb. Pierwsze działania na liczbach (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, porównywanie liczb, rozpoznawanie liczb parzystych i nieparzystych). Pomysły na wprowadzenie kalendarza i zegara.

– Wprowadzanie poszczególnych zagadnień będzie się opierać na pracy z pomocami zarówno  montessoriańskimi, jak i tymi stworzonymi przez nas.

 • Termin: 24 – 25 maja 2019

  piątek od godz. 16.00 do godz. 19.00

  sobota od godz. 9.00 do godz. 18.00

 • Miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Żywcu – Kolebach, ul. Pod Łyską 36

 • Prowadzący: Marta Haczek, Magdalena Moszczak – Wierzbinka

 • Koszt warsztatów: 350,00 zł. Wpłatę prosimy przelać na konto Fundacji z dopiskiem „Opłata za warsztaty Montessori”

  ING Bank Śląski    06 1050 1025 1000 0023 1691 8701

Udostępnij