Montessori Open Space

Dostrzegamy wśród licealistów potrzebę znalezienia stałego i inspirującego miejsca do nauki, która bierze się z poczucia marnowania czasu w tradycyjnej szkole. Mamy przekonanie, że każdy chciałby lubić się uczyć i poczuć sens samego uczenia się.

Jeżeli dla Ciebie ważne jest GDZIE, Z KIM i JAK się uczysz, bazując na naszych doświadczeniach wieloletniej pracy z metodą Montessori i współpracy z uczniami naszych liceów, chcielibyśmy zaprosić Cię do Montessori OPEN SPACE!

Jak dołączyć?

1. Zdecyduj czy chcesz nauczyć się uczyć?
  2. Poznaj nasze miejsca i tutorów (link)
  3. Weź udział w rekrutacji (link)

POMOŻEMY CI NAUCZYĆ SIĘ UCZYĆ!

Gdy podejmiesz się tego wysiłku i dołączysz do Montessori Open Space, będziesz potrafił się zorganizować, odnajdziesz swój sposób pracy, poznasz przyjaciół i nauczysz się uczyć!

Montessori OPEN SPACE w praktyce:

• Własna inspirująca przestrzeń w 6 miastach
  • Stały tutor
  • Codziennie kilka godzin pracy własnej
  • Grupa mieszana wiekowo, składająca się od 8 do 15 licealistów

Zamiast być przytłoczonym i sfrustrowanym, zrób duży krok i zacznij panować nas swoją pracą i nauką.

Różnica pomiędzy Montessori OPEN SPACE, a LED:

Open Space:

• grupa mieszana wiekowo, składająca się z 8-15 licealistów
  • codzienne spotkania, zawsze w tej samej przestrzeni
  • Spotkania trwają ok. 4 godzin
  • 3/4 czasu w Montessori OPEN SPACE, to czas, kiedy licealiści po prostu się uczą. Każdy uczy się sam, tego, co sam zdecyduje i w sposób, jaki najbardziej mu odpowiada
  • Stały tutor dla każdej klasy poświęca czas każdemu z uczniów i od czasu do czasu organizuje jakieś wydarzenie np. spotkanie z ciekawym człowiekiem, dyskusje itp.
  • Pomysł przede wszystkim dla tych, którzy chcą się codziennie samemu uczyć pod okiem tutora i w grupie innych licealistów

LED:

• grupa mieszana wiekowo, składająca się z 8-15 licealistów
  • Regularne spotkania grupowe (ok. raz na dwa tygodnie)
  • Spotkania trwają ok. 6 godzin
  • Każdy licealista pracuje przez cały rok nad swoim projektem (projekt jest dowolny i ustalany wspólnie z tutorem)
  • Raz w miesiącu każdy licealista spotyka się z tutorem na godzinne spotkanie
  • W trakcie spotkań dyskutujemy, oglądamy filmy, poznajemy ciekawe osoby, poznajemy miasto poprzez wyjścia do muzeów itd.
  • z uwagi na rzadsze spotkania, możliwość wybrania grupy, która najbardziej Ci odpowiada, a nie do której jest najłatwiej dojechać