ojcze

Ojcze Nasz, komentarz po spotkaniu online

OJCZE NASZ, kilka słów komentarza po naszym spotkaniu na żywo (link znajdziecie na końcu).

Zaproszenie do pochylenia się nad kolejnymi wezwaniami modlitwy Ojcze nasz.

Na początek ABBA – Ojcze, znaczy Tato, Tatusiu, nasz Tato! Nasz czyli czyj? Tworzymy obraz naszej rodziny, naszych bliskich, w dowolnej formie.

Święć się imię Twoje… szukajmy Jego znaków, śladów w naszej codzienności!

Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj… Jak dzielić się tym chlebem, czym jest chleb powszedni, jakie sa nasze pragnienia, potrzeby? Chleb powszedni w kontekście Eucharystii, a dziś rowniez w kontekście Komunii świętej przyjmowanej sercem.

Niech przyjdzie Królestwo Twoje… Zaproszenie w świat przypowieści, znajdowanie w naszym życiem odniesień i kontekstów. Wykorzystanie różnorodnych form plastycznych, literackich, artystycznych, elementów zabawy.

I przebacz nam nasze winy… Przebaczenie w codzienności, życie przebaczeniem.

Link do spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=Tscff2a4dHg

Udostępnij